Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előfordul hogy a guppi bántja...

Előfordul hogy a guppi bántja a neonhalat/halakat?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a neonokról és a guppikról, de sehol nem olvastam hogy bántanák egymást?! 2db neonom,1db guppim, és egy algaevő hal gazdája vagyok.2 neon halam volt eddig de pár napja bövitetük egy kicsit az akváriumot vettünk 2 guppit (egy him és egy nöstényt), meg egy algaevőt. Sajnos másik nap reggelre a nöstény guppim elpusztult, lehet az az oka mert idösebb példányt kaptam, nincs épp a legmelegebb, meg még kisguppikal is tele volt. Ugyhogy fiu guppim egyedül maradt és ugy néz ki mit ha néha napján a neonokat csipkedné, pedig kap enni.:)
2010. dec. 20. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bántják egymást, a guppi kifejezetten békés hal, ahogyan a neon is. Esetleg a beteg egyedeket támadják meg. Viszont itt alapvető problémák sejlenek a leírásod alapján. Ami szembetűnő, hogy a neon rajhal, legalább 10-et kellene tartanod. A guppik pedig nem pusztulnak el csak úgy egyik napról a másikra, nem hiszem, hogy idős példányt kaptál, hiszen 2-3 évig élnek, addig pedig egy tenyésztő sem nevelgeti, inkább az utazást sínylette meg szerintem. Mekkora akváriumod van? És mit jelent az a nincs éppen a legmelegebb?
2010. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
minden halfajnál előfordul egy-egy egyednél hogy megvadul,s a legbékésebb halfajtánál is előfordul hogy bántja a többieket ,kiszedi a szemüket stb.ezeket a halakat ki kéne szedni a többiek közül.
2010. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

SZia!

Köszönöm a gyors válaszokat! Hát jelenleg még csak egy kb 10 literes akváriumom van, ezért nem is vettem bele több halat,és csak jövő honapban lesz meg a 126les akváriumom amibe terveztem hogy veszek még guppit és a neonhalaknak is több társat. Egész nap figyelgettem a halakat föképp a guppim viselkedését, és hol a növényeket hol pedig a neon hal farkát csipkedte. Sajnos jöttem éjszakára dolgozni ezért most csak azt tudom amit élettársam mondott mikor megkérdeztem a halakról, azt mondta hogy a guppi a neonhalnak már majdnem lecsipkedte az egész farokuszóját és hogy üldözi?!Lehet a társát hiányolja?

A hideget ugy értettem hogy -6fok volt kb, és a kocsiba sem volt a legmelegebb mikor megvettem a guppikat és az algaevőt lehet ez volt a baj az idösebbik guppinál és azért hullott el...

2010. dec. 20. 22:25
 4/6 Doruss ***** válasza:
A guppi alapvetően békés hal, de előfordulhat, hogy túltenyésztik, és az abba az alomba tartozó guppik vadabbak lesznek. De van olyan is, hogy csak egy-egy egyed lesz ilyen. De még figyeld tovább, ha tényleg sérülést okoz a neonhalaknak, vagy nagyon sokat és durván kergeti őket, akkor rakd külön a guppit, vagy ha engedik, vidd vissza a kereskedésbe, vagy add oda valakinek, akinek csak guppijai vannak. Amúgy nekem sose bántják a guppik a neonokat. De az is lehet, hogy magányos, és azért kergeti őket, mert fajtársak híján nem tud magával mit kezdeni.
2010. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Doruss ***** válasza:

Ja és még valami, most olvastam a kommentet:

Ha a halak vize nagyon áthűlt (attól függ, mennyi ideig szállítottad), amikor beteszed a melegebbre, előjönnek a megfázás tünetei, lehet, hogy a társak ezért hullottak el. De szerintem vegyél még a guppid mellé még egyet (ha nem túl szűkös még a hely), aztán ha továbbra is ilyen agresszív a guppi, akkor valahogy szabadulj meg tőle.

2010. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát elösször is most délután lemegyek az állatkereskedésbe és veszek neki társat, mert szerintem csak nagyon unatkozik. Ha ezután is probléma lesz akkor pedig szétválasztom öket külön akváriumba, ugy már biztos nem piszkálja öket:)Kiváncsi leszek:)
2010. dec. 21. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!