Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hova lettek a garnéláim?

Hova lettek a garnéláim?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem 10 db Redcherry-t és mára csak 3 db maradt , és csak ancik vannak aksiba. Van rá esély hogy a külső szűrő be szívta őket ?:S
2010. dec. 20. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak elbújtak. Akkor tudod megszámolni őket, ha adsz nekik kaját. Én shrimps naturals-al etetem, bedobok nekik 5 bogyót, és 2 percen belül ott nyüzsögnek mind egy csomóban.
2010. dec. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyimek rámennek a szűrőre, ott ugrálnak rajta, és nem szívja be őket, pedgig 3 akváriumba mindegyikbe más szűrő van, van olyan ami egész erősen megy..
2010. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
fel emeltem a búvó helyeket , bele is néztem és nem volt benne semmi :S növények pedig még nincsenek elszaporodva hogy elbújhassanak bennük
2010. dec. 20. 19:31
 4/10 Platypus ***** válasza:
Az ancik nem bántják a garnélákat amíg élnek, de ha elpusztultak akkor el tudják tüntetni őket. Még a csigák is hamar megesznek egy garnélatetemet. A szűrő is beszívhatja a kisebb garnélákat, de a nagyobbakat már nem kell félteni.
2010. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom, nekem ott ugrálnak a szűrőn, nem szívja be, és még ha be is szívná, akkor simán kimásznának.


Lehet hogy nálad a szűrőben vannak mést épp és ott lakmároznak valami szivacson megmaradt alga maradékot, de ha ott is vannak, ki fognak jönni, no para.


pl vettem 2db new bee garnélát úgy 2 hónapja és beraktam az 50db redem közé, és azok úgy el is tüntek másnapra, azt hittem már nem is élnek, erre tegnap megtaláltam mind a kettőt, ott mászkáltak a mohában és csodálkoztam hogy meglettek.


Szóval ezek úgy tök jól el tudnak bújni.

2010. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne parázz ezen, csak várj.


Nekem kezdetben volt 6db redem, vártam 2 hónapot és lett 30db, aztán még két hónap mulva meg olyan megszámolhatatlanul sok, hogy át kellett rakjam 3 akváriumba őket, mert össze-vissza cikáztak egymás hegyén hátán.


Mos már nem tudom mennyi lehet, de 200db biztos van.

Nem tudom megszámolni, hát bazi sok. Szaporodnak ezek elég jól.


Az elején nehezen indul be, de aztán ezerrel megy a szaporodás.

2010. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg nekem a redek kezdetben semmi mással nem voltak együtt, csak 6db volt egy 10 literes nano akváriumban, 1-2 hónapig, aztán oly sokan lettek, hogy átraktam őket egy 45 literebe, később meg annak a felét egy 70 literesbe, és most még egy +20 literebe is vannak :)



Azt nem tudom hogy az anci megeszi e, hát az elvileg növényevő, de azt láttam már hogy a lemezes tápot is megették az ancik, az pedig elvileg húsból van, hát... szóval én az ancitól félnék ha red lennék :)

2010. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Az anci korhadék és dögevő, tehát tetemeket, algát,ázalékot, lágy növényi részeket is eszik.Ahogy idősödik egyre több állati eredetű kaja kell neki.Én sem hiszem, hogy levadászta volna, de egy éhes anci, még a nagyobb halakat is durván elüldözi a kajától.Könnyen kárt tehet, egy ekkorka állatban, ha az nem tud kitérni előle, és ugye onnantól már, a döglött garnéla is kaja.Remélem , hogy csak elbújtak, de nem zárható ki az anci sem teljesen.
2010. dec. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pesti vagy? Ha kell adok neked még Red-et.
2010. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
miskolc mellett lakom :| de azért köszi hogy adnál ,és köszi a többi válaszolónak
2010. dec. 21. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!