Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig bujkálnak még a garnéláim?

Meddig bujkálnak még a garnéláim?

Figyelt kérdés
2 napja vásároltam garnélákat, még csak ők vannak egyedül az akváriumba, de csak hébe-hóba látok 1-2 darabot belőlük. Meddig fognak még így bujkálni? Mivel segíthetném elő a folyamatot?
2011. júl. 14. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ők mindig bujkálni fognak. Ha majd többen lesznek, feltűnőbbek lesznek. Na meg etetésre is előjönnek.
2011. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi Murr! De így nem tudom nyomon követni hogy minden rendben e velük! :)Adtam nekik este is kaját de nem láttam hogy odamentek volna! :(
2011. júl. 14. 11:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, h odamentek, csak nem egyből, pl van hogy csak fél óra mulva mennek oda enni és utána több órán át nyammognak.

Ne aggódj, ha RC vagy Yellow garnélát vettél, azok biztos rendben vannak, mert elég nehéz őket kinyírni. 1-2 hónap mulva mikor beindul a szaporodásuk, majd mindenhol ott fognak cikázni.

2011. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
RC-k! :) De már rájöttem hova lettek.. Bemennek a szűrőbe és nem is nagyon jönnek elő! :( Szétszedtem a szűrőt most kint cikáznak, de előbb utóbb visszamennek. Mit tegyek a szűrőre? Próbáltam harisnyát de az elég idétlenül nézett ki.. Ráadásul honnan tudom hogy nem túl nagy e az áramlás? A legkisebbre állítottam mégis túl erősnek érzem. :S Mert mikor felúsznak, mintha elsodorná őket az áramlás, vagyis a segítségével gyorsabban úsznak vagy nem tudom :D
2011. júl. 14. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Én vékony szunyoghálóból varrtam egy zsákot, és azt húztam rá egy időben.
2011. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De különben ahol bemennek a szűrőbe, ott ki is tudnak jönni, ez a hobbijuk, mennek a szivacsot enni, mert ott van benne sok szmötyi és abból nassolnak. Szóval így ki-be járkálnak a szűrőből.
2011. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A belső szűrőn elég idegesítő ha ott vannak, mert úgy nem lehet miattuk kitisztítani, hát az eheim szűrőt emiatt nem szerettem, nagy rések voltak rajta, az csak szúnyoghálóval mehetett.


Viszont a Fan-1 es szűrő az nem szívta be őket.


Most az egyik akviba külső szűrőm van és ott pl tök nagy sodrásom van. Ez nem gond. Ennek a beszívó ágára raktam egy szivacsot, és most így azon a szivacson lógnak mindig.

2011. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :D Engem se zavarna ha kint is lenének.. De így meg csak bent vannak a szűrőben, ritkán jönnek elő. No meg így igen.. takarítani elég kényes! Most egyenlőre aktívak kint, de már van pár darab amelyik visszabújt.
2011. júl. 14. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!