Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20l -es akváriumba mennyi és...

20l -es akváriumba mennyi és milyen fajtáju halat lehet tartani?

Figyelt kérdés
színesekre gondoltam!! köszi előre is
2010. dec. 27. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Maximum 1 db. hím Betta.

Az is szűkösen.

Egyébként egy 20 literes "aki" alkalmatlan hal tartásra. Növényeknek, nem túl szapora csigáknak, vagy garnéláknak jó.

Vagy ideiglenes szaporító akváriumként, vagy karanténként használható.

2010. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát 2 éve volt ugyanígy egy 20 l -es akim és abba volt 1 sziámi harcihal 1 törpeharcsa 1 algaévő
2010. dec. 27. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem is éltek sokáig.
2010. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták, a sziámi jó bele maximum. A törpeharcsád egyedül csoda, hogy nem zakkant meg, társas lény, szüksége van a fajtársai csapatára. Az anci, ha azt nevezed algaevőnek, pedig 100 liter körüli akváriumot igényel. Persze, mikor megveszed 3 centisen, még elvan 20 literben, de 12 centis kifejlett halként már nem igazán.
2010. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
67%
Sziámi harcoshalnál színesebbet nem is kívánhatsz. De ha mindenképpen több halat szeretnél, akkor vehetsz bele 5-7 db. endler guppi fiút. Nőstényt csak akkor, ha az ivadékokat el tudod ajándékozni. Társíthatsz mellé pár red cherry garnélát is, de ott is gond lehet a szaporulattal.
2010. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Doruss ***** válasza:
0%

Én 20 literrel kezdtem az akvarisztikát, volt benne 5 darab szumátrai díszmárnám meg egy algaevőm. Mindenki azt mondja, sok volt, de évekig eléltek úgy és sose volt semmi bajuk.

Amúgy a sziámi harcoshal jó bele, mellé esetleg 1-2 kisebb testű hal.

2010. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Galaxy razbóra, zöld sávos törperazbóra ( Magyarországon szinte beszerezhetetlen) , törpe razbóra, és a betta.
2010. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
A zöld sávos törperazbóra olyan beszerezhetetlen, hogy folyamatosan kapható legalább egy pesti boltban. De szerintem nem alkalmas 20 literbe, mert nagyon erősen igényli a csapatot, 15-20 példányt ajánlott tartani belőle, aminek kevés a 20 liter. A galaxy dánióval hasonló a helyzet, de ők azért kevesebben is jól érzik magukat.
2010. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Emberek is élnek évekig 2 négyzetméteren, úgy hívják őket, hogy rabok.

Attól hogy nem halnak bele a tartási körülményekbe, az még fényévekre van az optimálistól!!!

Egy Magyar vizsla is elsínylődik évekig egy garzonlakásban egy félméteres láncon... király élet. Ha nem tudna nyüszíteni, meg nem lenne olyan kifejező az arca, rá is azt mondanák, hogy jól érzi magát, mert nem hal meg?

Nem gondolom, hogy az akvarisztika arról szólna, hogy találjuk meg azt a határt, amit még kibírnak a halak.

Az ilyen emberszabásúak inkább tartsanak műanyag halakat.

2010. dec. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A zöld sávos törperazbóra olyan beszerezhetetlen, hogy folyamatosan kapható legalább egy pesti boltban"


Még soha sem láttam boltban, meg neten is olvastam hogy ritka, de ezek szerint nem. Hol lehet Bp-n beszerezni?

2010. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!