Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi színe változhat, eltűnhet?

Guppi színe változhat, eltűnhet?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem az egyik hím guppimon hogy vagy rajta egy sötétkék folt,úgy gondoltam hogy ő a domináns hím és kialakult a hierarchia,mert még csak egy hete van meg az akvárium.Nemrég viszont takarítottam az akváriumot,minden rendben ment,amikor már a halak is a vízben voltak kerestem azt a guppit és nem találtam,hová lett a foltja eltűnt,visszajön a folt valaha vagy mi történhetett?
2010. dec. 28. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Na várj. Ha egy hete van meg az akvárium, miért takarítottad és főleg miért vetted ki a halakat? Egy akváriumot jónéhány évente takarítunk ki teljesen, hetente csak egy 20-30% vízcsere van, de a halak akkor az akváriumban maradnak. A takarítással és a kivétellel járó stressz okozhatja a hal kifakulását, emiatt eltűnhetett a színezete. A nem megfelelő tartási körülmények miatt szintén, de ez már inkább az elpusztulás közeli állapot. Ha normálisan tartod őket, nem stresszeled, nem teszed ki őket hőmérséklet különbségnek, akkor nem jelentkezhet ilyen probléma.
2010. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Murrnak teljesen igaza van. Saját tapasztalatom az hogy amikor nincs világítás kifakulnak a halak. Lehet h nem megfelelő a világításod.
2010. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gfero ***** válasza:
a halak általában a legkisebb víz minőség romlására,hőfokingadozásra és ha megijednek valamitől kifakulnak .idővel ha nem komoly a baj vissza kapják az eredeti színüket de minden esetben ki kel deríteni hogy mi okozza ezt.minél több búvóhelyet kel csinálni meg sok növényt ültetni az aksiba hogy az ijedősebb halak el tudjanak bújni
2010. dec. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!