Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltűnhet egy hörcsög a lakásban?

Eltűnhet egy hörcsög a lakásban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy két napja a hörcsögöm valahogy kiugrott a helyéről,és elszaladt.Azt tudni kell,hogy néha elengedjük rövidebb időre a lakásban,de aztán mindig visszajön,most pedig két napja semmi.

Van még esély rá,hogy előkerüljön?

Mégis mit lehet csinálni ilyen helyzetben?


2010. ápr. 11. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Várni kell. Az én hörim is ilyen szabad szellemű, már nem 1x meglépett. Tegyél ki neki olyan kaját amit szeret a lakás bizonyos pontjaira, hogy legalább tudd merre van. Esetleg készíts neki olyan csapdát ami élve elkapja... Pl. ilyet


[link]


Sok sikert az elkapásához.

2010. ápr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Amúgy a tiéd mennyi időre tűnt el?

2010. ápr. 11. 09:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Volt olyan, hogy egy napra, de olyan is hogy egy hétre. Aztán mivel szelíd volt simán megfoghattam kézzel. A másik meg úgy került elő, hogy az éjszaka felmászott a takarómón rám. XD De nem voltam túl szívbajos, meg ő sem úgyhogy nála sem kellett csapdázgatnom simán megfogtam... :D
2010. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A miénk is többször megszökött, de mindig az ágy mögött volt. 1 nappal később került elő. A kaja tényleg jó ötlet, meg szerintem nézzetek körül a konyha környékén, hátha odament kaja után. Lehet kapni olyan egércsapdát, ami egy műanyag cső, és ha belemegy megbillen és becsukódik az ajtaja. Nem okoz semmilyen sérülést, szerintem próbálj meg egy olyat szerezni.
2010. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem a tengerikucum tűnt el 1 napra,Biztos voltam benne, ki nem mehetett, így elkészítettem neki kaját és előbújt. De piszok nehéz volt befogni, csak úgy süvített egyik szobából a másikba. Csak úgy kapart a kanyarbanXD!
2010. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Az én aranyhörim is megszökött egyszer! Az egész családot riadóztattam, h Tihamér eltűnt. Sajnos élve már nem láttuk őt többet, a keresés közben elhalálozott szegénykém. Ugyanis bemászott a szőnyeg alá, és kedves nővérem a maga 85kilójával rálépett. Csak egy halk reccsenés, és vége volt. :( Tihamér, örökké a szívünkben élsz!
2010. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne add fel! Baromi szívósak és előbb-utóbb észreveszed őt valahol! A miénk négy napot volt a kamrában, ahol belepottyant a bográcsba és nem tudott felmászni a falán! Akkor vettük észre, mikor kimentünk valamiért és hallottunk valami gyenge kaparászást.

Valószínűleg a tiéd is hasonló helyzetbe kerülhetett. Nincs különösebb tanácsom, csak hogy óvatosan mozogjatok a lakásban, füleljetek, és igyekezettek mihamarabb átnézni minden olyan pontot a lakásban, ami kicsi, beférhetett oda, de csapdába ejthette.

2010. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

A mi hörink is megszökött már, és este úgy vettük ésre hogy valami feketeség járkál a folyosón. Nagyon cuki volt ^^az én malim még nem szökött el, olyan lusta ...

szerintem biztos megtaláljátok, a hörik szeretnek bújkálni, nézzetek át minden olyan helyet ahol nem is gondolnátok. (szekrények mögött, ágyak mögött /alatt stb.) sok sikert a höri vadászathoz!

2010. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a házban van.


Egyszer amikor fialt a hörcsögöm és a kicsik megnőttek (10-en voltak ×D) nem tudtuk őket mibe rakni és csak 1-2 napig lettek volna egy kartondobozban. Egyszer apa arra lett figyelmes, hogy fekete kis valamik rohangálnak a szobájukban. Gondolhatod...mindegyik kiszökött úgyhogy gyűjthettük őket...:D

2010. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A mi hörcsögünk nagyon szelíd,és egyáltalán nem harap:mindig kézben hordozgatjuk mindenhova.Egy nagyon szelíd állat.

Kicsit megijedtünk az öcsivel..:)

Köszi a válaszokat,jöhetnek még

2010. ápr. 11. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!