Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcoshal megenné a...

A sziámi harcoshal megenné a gyenge halaimat vagy csak megölné őket?

Figyelt kérdés
Mivel van 1 szegény gyenge guppim arra gondoltam, hogy berakom mellé
2010. dec. 28. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát megenni nem fogja, megölni sem valószínű, de ha mégis, akkor lassan. Kergeti, csípkedi, ha vetélytársnak érzi. Nem ez a kíméletes módja a szenvedésektől való megszabadításnak. Ha a guppid valóban életképtelen és jobbnak látod, ha nem él tovább, akkor fagyos vízbe, jégkockák közé helyezve humánus módon elpusztíthatod. Ez az állatvédelmi törvény szerint előírt legkíméletesebb módja egy hidegvérű állat elpusztításának, így elvileg szenvedés nélkül múlik ki.
2010. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van sziámi harcoshalam.El van a többiekkel,nem bántja őket.De soha ne rakj egy akváriumba egynél több sziámi harcoshalat,mert egymást viszont megölik.Persze ne rakj olyan halakat sem amelyik részben hasonlóak.PL: Vitorlás halat,mert őt is bántani fogja..A többi hallal szépen elvan..
2010. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha egy befőttes üvegbe kitenném az udvarra? Az jó lenne? :(
2010. dec. 28. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Kiteheted, de a víz már jéghideg legyen, tehát előbb az üveg vizet tedd ki, hagyd befagyni, törd fel, majd utána a halat. Viszont tényleg csak akkor, ha nincs esélye túlélésre, ha úgy ítéled így jobb lesz neki.
2010. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ha beteszed a hóba és betakarod akkor is ugyanazt éred el. :( Sajnálom.
2010. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát a testvérei már teljesen felnőttek, de ő még mindig akkora mint az 1 hónaposok :(
2010. dec. 28. 17:30
 7/11 Doruss ***** válasza:

Ugyanez van velem is... Van egy kisguppim aki 4 hónapos és akkora, mint egy újszülött, írtam is ki kérdést ezzel kapcsolatban... De az a baj, hogy nincs szívem megölni szegényt...

De amúgy hogy nem szenved, ha jégbe rakjuk? Mert nyilván nem hal meg azonnal...

2010. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem szenved, mivel hidegvérű állatokról van szó, nem úgy hat rájuk a hideg, mint ránk, melegvérűekre. Mi fájdalmasnak érezzük, a szervezetünk küzd a hőmérséklet megtartásáért, így szenvedünk. Ők nem. A szervezetük azonnal lehűl, az agyuk kikapcsol, szinte azonnal kómába esnek és elpusztulnak. Nagyon rövid folyamat, a hal nem vergődik, láthatóan nem szenved, néhány pillanat alatt kimúlik. Ez a módszer lenne kötelező az élő rákok elpusztítására, mielőtt fazékba kerülnek, csak sajnos szinte senki nem tartja be.
2010. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És hogyha folyamatosan lehűl a víz, az úgy nem jó? Mert pl úgy gondoltam h hideg vízbe tenném ki az udvarra hóba állítva a halat beletenném és ahogy a víz folyamatosan lehűl "hibernálódik" a hal.
2010. dec. 28. 19:24
 10/11 anonim válasza:
Mit nem értesz ezen? Elmagyarázták már előtted érthetően hogyan kell csinálni. Ha nem akarod, hogy szenvedjen akkor megfogadod a tanácsaikat és nem értetlenkedsz itt.
2010. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!