Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezüstkolloidot az akváriumba?

Platypus kérdése:

Ezüstkolloidot az akváriumba?

Figyelt kérdés

Minap kaptam egy reklámlevelet, ami egy új akváriumi csodaszert ajánl. Ezüstkolloidot vízkezelő szernek, megelőző jelleggel az akváriumba öntve. Minden halbetegség és az algák ellen is jó a reklám szerint, sőt talán még a döglött halat is feltámasztja. Szerintem egy általános fertőtlenítő az egészséges akváriumban többet árt, mint használ. Mit gondoltok erről a szerről, esetleg van valakinek tapasztalata?


[link]


2010. dec. 28. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy láttad, én voltam a második rosszalló hozzászóló, de ugyan ez volt a véleménye szinte mindenkinek. Lehet, hogy a reklám lett nagyon rossz, és egyébként valami hasznát lehet venni a szernek, de ez így, ebben a formában nevetséges, bárki aki elolvassa és kicsit is ért a dologhoz, látja az ordibáló hibákat.

Egyébként a hozzászólásomra választ is kaptam, ami számomra szintén kérdéseket vet fel.

Néhány részlet:

A levél:

"1 éven keresztül tesztelte, szinte minden halfajra nézve, sikeresen" A cikk :"kísérleteket a 3 legnépszerűbb fajjal végezték:" Akkor most hogy?

"Azon baktériumok , melyek miatt ön aggódik, némelyike lehet hogy elpusztul, de a díszhalak sokkal szebbek, viszont azok teljesen jól vannak, és az összes növény is" Téged ez meggyőzött?

"Az ezüst kolloid az egysejtű élőlények (baktériumok, gombák, vírusok) környezetébe kerülve gátolja azok életfunkcióit és így azok rövid időn belül elpusztulnak." Akkor most mind, vagy néhány pusztul el?

A kísérlet körülményeire is kíváncsi lennék egyébként, vajon milyen rendszeresen cserélték a vizet a nitrát és ammónia féken tartása végett?

2010. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha már egysejtűeket öl, akkor a vírusok még csak nem is élőlények, a betegséget okozó penészek és az akváriumi algák érdemi része meg telepes szerveződésű. Akkor most miket pusztít el és milyen mechanizmussal? Alga és alga közt élettanilag néhol nagyobb a különbség, mint növény és állat között. A zöldalgák meg a növények pedig gyakorlatilag ugyanúgy működnek. Hogyan tesz különbséget? Ha meg mindent kiirt, ami él és mozog, és kisebb a guppinál, akkor semmi helye egy akváriumban.

Az emberek azért költenek égetett agyag aljzatra, szűrőre meg szűrőbetétekre, hogy a hasznos baktériumokat életben tartsák.

Szerintem ez az egész úgy gáz ahogy van. Azt elhiszem, hogy sok betegséget lehet vele kezelni, egy karantén akváriumban, kúraszerűen. De hogy beleönteni az akváriumba, mert csíraölő? Miért nem rögtön hipót, vagy formaldehidet? Elég kis koncentrációban attól sem hal meg egy aranyhal. A reklám meg a levelük alapján nagyon úgy látszik, hogy a gyártónak halvány lila elképzelése sincs az akvarisztikáról. Nekem ilyen ezobigyó természetgyógyászos cuccnak tűnik az egész.

2010. dec. 28. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy mondod, célzott kezelésre talán jobb lehet egyes szereknél. Csak számomra ezek után hitelét vesztette az a cég, forgalmazó, aki ennyire nem jön rá. Hogyan bízzak meg benne, ha egy évet töltöttek annak a kikísérletezésével, amire egyértelműen nem való? Olyanra bízzam az akváriumomat, halaimat, akik még nem hallottak lebontó baktériumról? Hááát, kösz :)
2010. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!