Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakórosak lettek a halaink,...

Darakórosak lettek a halaink, mit tudunk most tenni mivel minden üzlet zárva tart?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a darakor csillós egysejtű, belefúródik a halak bőrébe, majd néhány órán belül több ezer fiókparazitát hoz létre, ami az egész halállományodat kipusztíthatja. Búzadara szerű fehér pettyek jelennek meg a halak testén, a leghatásosabb gyógyszer, a PARAKRILL. A víz hőmérsékletét emeld meg + 5 C fokkal.
2011. jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gfero ***** válasza:
a legfontosabb a beteg halakat tedd karanténba a parakill tényleg jó kb.100ft 50 litere. megpróbálhatod addig amíg veszel gyógyszert sófürdőt csinálni nekik de max 5 perc vagy ha észreveszed hogy a víz felszínére kifeküdnek azonnal szed ki .kb 1 kávéskanál 1 liter víz max 5 perc
2011. jan. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csinálj egy 30%-os vízcserét, csavarj oda a fűtésnek, (30 fok) és tegyél a vízbe egy kis sót.

Holnap mindenképpen szerezz be gyógyszert, mert ezek a módszerek nem túl hatékonyak.

2011. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen gyógyszert érdemes venni?Mire kell figyelni használatakor?
2011. jan. 1. 09:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Costapur, vagy Parakill. A használata, és adagolása le van írva, de a halas is elmondja.

A szűrést le kell állítani, a levegőt (ilyenkor jön jól, ha van légpumpa) nyomatni kell ezerrel, a hőmérsékletet megemelni.

Minden másnap adagolni kell a gyógyszerből, köztük pedig 50%-os vízcseréket kell csinálni. De azért pontosíts másokkal is, mert én már több mint 6 éve csináltam ezt...

2011. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha Bp-i vagy és ráérsz 1-2 óra múlva, akkor dobj egy mail-t. Tudok adni parakillt.
2011. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon rendes vagy utolsó,de nem vagyok Budapesti.
2011. jan. 1. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha például elevenszülőid vannak (guppi, molly, ilyesmik), akkor 1 csapott evőkanál jódmentes só mehet 10 liter vízre. Ha valamilyen érzékenyebb fajtát tartasz, akkor írd meg mit, nem mindennek tesz jót, de ez a mennyiség általában semminek sem árt. A karantén felesleges, a fürdő szintén, hiszen az akváriumban megmaradnak a paraziták és visszafertőznek.
2011. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:

Szerintem próbálj meg beszerezni kolloid ezüstöt. Ha nagyobb városban laksz, akkor kell lennie ügyeletes patikának, ahol árulnak ilyet.


[link]


Alapvetően nagyon pipa vagyok erre a szerre, de ha tényleg hat darakór ellen, akkor a te esetedben lehet ez a segítség.

2011. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket.Felemeltük a vízhőfokát,és tettem még reggel sót az akváriumba.Holnap már tudunk
2011. jan. 1. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!