Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat lehet még, egy...

Milyen halakat lehet még, egy már lakókkal rendelkező,54 l-es akváriumba telepíteni?

Figyelt kérdés

Első körben sajnos nem írtam túl hosszan, most jöttem rá, hogy bővebben hová is lehet írni.

Én érdeklődtem, a gömb mollyval kapcsolatban, az egyik molesztálja a másikat...

Az újdonsült akváriumunk elég picike, 54 literes, igyekszem nem túl zsúfolni.

Jelenleg 2 molly, 2 guppy, 3 neon hal és egy algaevő a lakója.

A kereskedésben hímnek ítélték a guppykat, ennek ellenére már most (3 nap után),

az egyikük folyton próbálkozik a másiknál...szegény ő meg menekül!

A fehér gömb molly még mindíg csipkedi a feketét...sajnos az ösztöneim azt

súgják (mert kezdőként nem tudom pontosan), hogy azonos neműek lehetnek.

Mit javasoltok, hogy kiegyensúlyozott legyen a légkör az akváriumban?

Még egy kérdés. Elkövettem első körben egy hibát, mert melegebb volt a víz,mint azt javasolták,így lejebb vettem a fűtést..csak éppen nem dugtam be a dugót.

A hőmérőre hagyatkoztam (mint kiderült, majdnem mindíg ugyanazt a hőfokot mutatja), és két óra múlva, mikor belenyúltam a vízbe, már igen hideg volt.

Aggódva üzembe helyeztem a fűtőt és 24 fokra állítottam be. Ugye nem lesz a továbbiakban bajuk ettől a malőrtől?

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget! Klara


2011. jan. 2. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elevenszülőknél könnyen meg lehet állapítani a nemet a has alatti úszó formájából. elevenszülőknél nincs durva rivalizálás, de ha többen vannak, akkor az a kevés is megoszlik.

Duplázd meg a létszámot mindhárom úszó halnál és vegyél egy csapat(6) páncélosharcsát. Neonból nyugodtan tarthatsz 10-et.

2011. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elevenszülők nemét nagyon könnyű megállapítani ivarérett korukban, csak figyeld a hasúszójuk környékén a "dolgokat"! Ha a testükkel párhuzamos, egyenes kis valamit(gonopódium) látsz akkor hím, ha pedig szinte 90 fokosan eláll a farok alatti úszója a testétől és nem látsz semmilyen pöcköt, akkor lány. Bocsi, lehet kicsit sz@rul fejeztem ki a dolgokat, de próbáltam minél érthetőbben vázolni!A hőmérsékletes malőr miatt szerintem ne aggódj, a hirtelen hőmérséklet változás jelenthet komoly bajt! Ha járattad előtte 2 hetet a vizet és úgy pakoltad be az állományt akkor nem lesz baj, valamennyit azért a halak is képesek tolerálni!Vegyél még bele neont, a 3 az nem mutat olyan jól, tehetsz bele még vmilyen csigát is, esetleg pár törpe szívóharcsa ami még jöhet, inkább a fajták számát növeld,ha halat szeretnél még és akkor nem lesz annyira vegyesfelvágott
2011. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Doruss ***** válasza:

Figyelgesd őket, hogy nem mutatnak-e más tüneteket, amik betegségre utalnak.

A mollykhoz vegyél még néhány nőstényt, akkor remélhetőleg nem üldözik majd egymást.

A guppikat meg nézd meg, hogy tényleg hímek-e. Mert a hímnek a hasánál levő úszója gonopódiummá van módosulva, vagyis úgy néz ki, mintha az az uszony össze lenne sodorva. A nöstényeknél pedig az az uszony "normális", vagyis olyan, mint a többi uszonya. Amúgy vegyél még hozzájuk nőstényeket, mert amikor nem voltak nőstény csak hím guppijaim, akkor nálam is előfordult, hogy kergették egymást. Csak akkor vigyázni kell a szaporulattal, bár a többi hal megeszi a kisguppikat.

Neonhalból meg mindenképp vegyél még, mert az csapathal, csak nagyobb rajban érzi jól magát.

2011. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Mindegyik halad csapathal és keveset tartasz belőlük. Neonból minimum 10, guppiból 5-6(úgyis elszaporodnak), mollyból is kéne 6-8. Ez így együtt viszont már sok lenne! Valamelyik fajt ajándékozd el (én a mollytól válnék meg), a másik kettőt pedig egészítsd ki.
2011. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!