Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tönkre menne a szűrőm?

Tönkre menne a szűrőm?

Figyelt kérdés

Eheim aquaball szűrő Már 1,5 éve megvan. És most valahogy valami más a hangja, nem levegőztet rendesen, csak szakaszosan, ha lehet érteni nem folyamatosan nyomja bele a levegőt a vízbe, csak sza-gga-tva. Pedig kitakarítottam, kimostam, minden részét. De, nem szűr rendesen sem...

Lehet, hogy tönkre megy?


2011. jan. 2. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Elképzelhető hogy tönkrement.Szedd szét és nézd meg a forgófejet hogy nincs-e megrepedve.Ha megrepedt a mágneses része akkor csinálhat ilyet.
2011. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ls kicsit kattogó hangja van.
2011. jan. 2. 15:50
 3/16 A kérdező kommentje:

Szét szedtem És ahol van az a forgó keverő lapát szerű ízé, ahhoz van rakva egy ilyen fekete, nehéz izé, gondolom az a mágnes amit mondasz. Abból megy 3-4 csík hosszasan, és az egyik csík nem egyenesen megy rajta, hanem kicsit görbén. Gondolom az a repedés.

Meg lehet valahogy javíttatni?

2011. jan. 2. 15:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Jól gondoltam.Nem hiszem hogy meglehetne javítani.De szerintem árulnak pótalkatrészeket.Vidd be a forgó rész valamelyik akvarisztikai üzletbe és kérj 1 újat.Mintha láttam is volna még régebben valamelyik boltban...Ha van valami módszer a javításra akkor a többiek úgy is leírják.
2011. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam megint, most már egyáltalán nem megy.

Nem értem... Hogy mehetett tönkre, nem is ejtettem le, meg semmi...

2011. jan. 2. 16:08
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt én sem tudom.Nekem is meg van repedve két helyen a mágnes és egyre rosszabb.Már nem is igazán használom csak a kis akváriumomban mert már alig nyomja a vizet.
2011. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem fulladnak meg a halak, holnap délutánig? Akkor tudok venni másik szűrőt.

Látom, hogy pipálnak a tetején.

2011. jan. 2. 16:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Kibírják biztosan.Ráérsz venni holnap addig meglesznek.
2011. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne új szűrőt vegyél, az eheimnek nagyon jó az alkatrész ellátása. Ráadásul megbízható szűrőnek kellene lennie, furcsa, hogy meghibásodott.
2011. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még egy valamit nem értek. Mit keres egy mágnes(tényleg az?) az akvárium szűrőjében? Mit kell ott mágneseznie? Az algát mágnesezi? :D
2011. jan. 2. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!