Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mi a linzer lehet?

Ez mi a linzer lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 4. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
hát eléggé undorító...
2011. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
szerintem valami halféleség, egy igen undoritó halféleség, de nem vagyok benne biztos hogy túl egészséges
2011. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


"Az angolul blobfish-ként ismert Psychrolutes marcidus valószínűleg a legcsúnyább hal, amelyet valaha rejtettek a tengerek. Talán nem véletlen, hogy Ausztrália és Tasmánia partjaitól távol, az óceán mélyén éldegél, és nagyon ritkán mutatkozik emberek előtt - legfőképpen akkor látni, amikor véletlenül hálóba gabalyodva fogják ki.

A blobfish-sel leginkább az óceán azon részén találkozni, ahol a tenger nyomása többszöröse a víz felszínén tapasztalt nyomásnak. A blobfish-t zselészerű teste segíti abban, hogy ezen zord körülmények között képes életben maradni - úszóhólyaggal sem rendelkezik, az ugyanis nem bírná ki a hal élőhelyére jellemző magas víznyomást.

Testének különleges anyaga teljes mértékben a mélytengeri életmódhoz alkalmazkodott, az állat sűrűsége ugyanis valamivel kisebb, mint a vízé, így könnyedén, izmok és úszás nélkül képes lebegni. Táplálékát is lebegés közben kapja el: általában úgy, hogy csak bekapja azt, ami elég közel kerül hozzá."

2011. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Blobfish (folthal) egy mélytengeri hal, Ausztrália és Tasmánia partjainál. A világ legcsúfabb állatának tartjak.
2011. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja hogy ez egy hal... kb. úgy néz ki mint egy öregember amikor szomorú ..
2011. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is pont azon nevettem, hogy kb olyan a kinézete, mint amikor az alkoholista szomszédom, alszik a kocsmaasztalon.:D
2011. jan. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!