Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg aranyhal, valaki segíten...

Editkeee kérdése:

Beteg aranyhal, valaki segítene? SOS

Figyelt kérdés

Üdv!

Az aranyhalammal van probléma. 2 aranyhalam van, egy nagyobb, aranyszínű, osztottfarkú. Vele van gond... megjelentek rajta fekete, hártyás foltok, az oldalán és az úszói peremén, és rohamosan terjed, halpenészre gyanakszunk. Ki is vettük (van mellette egy fekete teleszkópos szemű, ő szépen fejlődik, kutyabaja, virgonc), most egy nagy vödörben van egyelőre, amibe kis sót tettünk, attól úgy néz ki hogy hámlik a felső, beteg réteg.

A kérdésem azzal kapcsolatban lenne, hogy olvastam egy "überbrutál" sósfürdőről. 8 centi felett 30-60 mp-et ajánlanak. Megpróbáljam? Rossz látni így szegényt :(


2011. jan. 4. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csináld meg azt a brutális sós fürdőt...holnapig csak kibírja, ha tudsz tegyél a vízbe hozzá levegőztetőt, holnap reggel pedig irány egy állatkereskedés, mondd el nekik mi a probléma, és majd adnak rá gyógyszert. Remélem meggyógyul a halad. Mekkora akváriumban tartod őket amúgy?
2011. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, köszönöm a normális válaszod! :)

Holnap el lesz intézve az utánajárás a dolognak egy nagyobb kereskedésben (itt helyben nehézkes a dolog, kisvárosban élek, ezért is kérdeztem itt, mert láttam hogy itt tapasztalt akvaristák is írnak, és ha ajánlanátok a sósfürdőt még azonnal, éjszaka is megcsinálnám).

Most még kicsik, a kis fekete kb 5 centis, az arany se nagyobb 7nél, most egy 20 literes aksiban vannak, a közeljövőben igényük szerint ez bővítve lesz... mármint remélem lesz rá alkalom :(

Ha került az aksiba új dekorcucc, azt mindig többször áztattam forró vízben használat előtt. Az alján nem éles a kő, közepes sóder van benne.

2011. jan. 4. 23:54
 3/10 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg már kicsi az aksi, mert a halpenészt általában legyengült, sérült halak kapják el.
2011. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát bizony nem volt szerencsés választás az aranyhal, egy ekkora akváriumba, őszintén szólva más fajta sem nagyon.Ha meg is mented, hogyan tovább? Sürgősen el kellene dönteni, hogy tudsz e nekik megfelelő életkörülményt biztosítani vagy sem.Én megpróbálok segíteni, de ezzel a fő probléma nem oldódik meg.Valószínűleg fátyol, vagy bársony betegsége van, mind két esetben az egészségesnek látszó halat is kezelni kell. Küldök leírást a betegségekről, így beazonosíthatod és a gyógyszert is ennek alapján kérheted.Nem ajánlom a sózást, mivel nincs tapasztalatod és valószínűleg steril, stresszmentes környezetet sem tudsz biztosítani.20 literhez 2- evőkanálnyit tegyél, ne többet ez valamit segíthet amíg megveszed a gyógyszereket.Én a Trypaflavint és a Malachit zöldet ajánlanám, mivel mint két betegséget gyógyítják, így kizárható a félrekezelés.Olvasd el az aranyhal tartásáról szóló cikkeket és teremtsd meg a megfelelő környezetet számukra. [link]
2011. jan. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
2011. jan. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen beszerzek egy nagyobb aksit, rosszabb esetben egyedül a kis feketének :( Ma délután jön a gyógyszer. A malachitzöld hatása mikor jelentkezik? Csak mert az volt itthon, és az előírt mennyiségben adagoltam is tegnap...

Köszönök minden segítséget és tanácsot!

2011. jan. 5. 02:06
 7/10 gfero ***** válasza:
2-3 napon belül már kel hogy látszodjon a gyógyulási folyamat de a kezelés 5-6 napig kel hogy tartson
2011. jan. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Három nap elteltével 40% vízcsere és még egy adag gyógyszer és pótold a sót is. A talajt alaposan szívasd át.Elfelejtettem írni, hogy sötétben legyenek a halak, ha kell árnyékold is.És ne etess a kezelés alatt.Viszont levegőztetni kell.Ahogy a kolléga írta, akár egy hétig is húzódhat a kezelés. A részleges vízcserét és a gyógyszerezést 3 naponként a teljes gyógyulásig kell folytatni.Ha esetleg más gyógyszert kapsz, akkor a vízcsere után azzal folytasd, most csak a Trypaflavin és Malachit z legyen benne.
2011. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár ősrégi kérdés, de hátha még valaki olvassa és hasonló cipőben jár... a halacska azóta él és virul egy másik társával együtt, kiderült hogy csak színt váltott, de azóta megint arany színű. :D De azért kaptak egy nagyobb lakhelyet :))
2012. ápr. 27. 00:03
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem követtél el hibát a gyógyszerezéssel,sózással, mert az aranyhalak a megváltozott körülményekre, betegségekre, szűk élettér, stb reagálnak általában színváltással, de ha pozitív hatások érik, akkor is előfordulhat,(ez a ritkább). Örülök, hogy minden rendben van.
2012. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!