Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adnátok tanácsokat akvarisztik...

Adnátok tanácsokat akvarisztikával kapcsolatban? (:

Figyelt kérdés

Szeretnék halakat tartani, de lehet nagy fába vágom a fejszét. :D Nekünk régen volt sokáig, sok halunk, kicsi voltam még, ezért nem is értettem a gondozásukhoz, de gyönyörűek voltak.

Azóta nincsenek halaink, de az akvárium, amit csináltattunk megmaradt biztonságos helyen. A gond lehet, hogy abban lesz, hogy elég nagy. (nekem legalábbis) Litert nem tudok mondani, csak centit, mert lemértem. :) A hossza 1 méter, a szélessége 40 centi és a magassága 50 centis, nem tudom hány L, anya sem tudta.

Neonhalakat szeretnék bele venni, mert imádom a színűket. :) A kérdéseim főleg, hogy: Milyen növényeket vegyek bele, hány halacskát vegyek egy ekkora akváriumba, mekkora lélegeztető és lámpa kell, mennyi ideig kell a növényekkel állnia a víznek halak nélkül... Mindent szeretnék tudni, ami szükséges az indításhoz és az egészséges fenntartáshoz, mert nagyon kezdő vagyok, és nem vágok bele tudatlanul. :)

És a fő gondom, hogy mennyire lesz nehéz egy ekkora akváriumot takarítani és mennyi időközönként kell, mert csak azzal a feltétellel lehet halam, hogyha én gondozom teljesen őket. :)


2011. jan. 6. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Minél nagyobb egy akvárium annál könnyebb gondozni:) A tied kb 150l lehet. A boltban a levegőztető vásárlásánál ezt mindenképpen mondd meg és úgy tudnak adni az aksihoz.

Neonhalakat csapatban kell tartani mert ők így érzik jól magukat 30-40 db biztosan kell ekkora aksiba. Vehetsz élő növényeket és mű növényeket egyaránt jók. Majd ha még eszembe jut valami írok.

2011. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gfero ***** válasza:
ez pont 200 literes .bele tudsz tenni 40 neon halat +2db ancit meg egypár darab páncélos harcsát .ha veszel tetra aqua-safet 1 hét után telepítheted halakkal csak ne egyszerre .a műnövényt felejtsd el semmi értelme nincs .hetenként egyszer kell csinálni részleges vízcserét kb 25%-ot
2011. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az akváriumod 200 liter, ebbe bőven fér neon :)

A kérdéseid is nagyon jók, de nem szabad rájuk válaszolni, mert akkor könnyen kimaradhat sokminden. Először olvasd el a következőket:

www.akvarista.hu, a címlapon találsz 5 e-bookot új tagoknak. Kicsit a fórumokban is szétnézhetsz, de ott kezdőként rengeteg lesz az eltérő információ, könnyen összezavarhat. Ezért, a következő egy könyvtár vagy könyvesbolt, Horn-Zsilinszky: Akvarisztika. Imádni fogod. Vagy a Tökéletes akvárium, a szerzőt nem tudom. Aztán a halak igényeit a www.diszhal.info-n találod meg.

Na ezek után gyere vissza a kérdésekkel, akkor lesz értelme válaszolni, nem csak belekapni 1-2 dologba :) Sok sikert, várunk! :)

2011. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gfero ***** válasza:
még van egy nagyon jó könyv Brian Ward írta egészséges halak a lakásban .kalauz a hosszú élethez .érdemes elolvasni
2011. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, a segítséget és a hasznos olvasmányt. :) Remélem sok hasznos infót és tapasztalatot szerzek, ha valami kimarad, jövök kérdezni. :D
2011. jan. 6. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha kevés halat teszel bele, akkor végülis nem kell sűrűn foglalkozni vele, simán hagyhatod magára hónapokig, csak akkor van a szívás ha egyszer ki akarod takarítani :)


Most egy kicsit lehet hogy túlozni fogok:

100db vödörrel rohangálhatsz ide-oda, mire feltöltöd, vagy leszívod, és azt a mennyiségű kavicsot kimosni ami abba fér azt egy fél napos meló.

Ha kevés a növény benne az hülyén néz ki, viszont egy ekkorát az életben nem fogsz telerakni növényekkel, mert a növények drágák. És ha ez a hatalmas akvárium elkezd algásodni, mert nem jó a fény a tetején, akkor mit csinálsz? Rakhatsz bele 20 db algaevőt, de az sem olcsó :)



Én a helyedben inkább egy 40-60 literessel próbálkoznék.

Azt sokkal könnyebb karbantartani és szépre meg lehet csinálni jóval kevesebb pénzből.

2011. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A nagyságától én is félek, hogy esetleg nem tudom megfelelően tisztítani. Még először olvasgatok, hogy hogy is kell csinálni a dolgokat (telepítés, fenntartás stb.), mielőtt bele kezdenék ebbe. Lehet, hogy kisebbet kell vennem. :D A pénz nem lenne annyira gond, régen évekig működött ez az akvárium és tényleg gyönyörű volt. Igazi vízi világ. :) Anyáék fizetnének mindent, csak a takarítás lenne a feladatom, meg az etetés, odafigyelés stb., de azért lehet, hogy nekik is segíteniük kéne. :D Mérlegelem még majd a dolgokat és döntök, hogy ez, vagy egy kisebb akvárium legyen. :) (szabadidőm lenne rá szerencsére sok :) )

Köszönöm a válaszod. :)

2011. jan. 6. 15:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Én viszont a nagyobbat javaslom. Ha mindent jól csinálsz, akkor nem kell gyakran takarítani, megmozdítani. Ez a nem gyakran éveket jelent, akár 5-öt is. Persze heti rendszerességgel le kell cserélni 1-2 vödör vizet, felporszívózni az aljzatot, szűrőt takarítani, de ezt lehet apránként, nem kell nagy dolgokat emelgetni. Persze, beüzemelni nagy meló, de akkor még benne van az emberben az izgalom, be van zsongva, csak ezen jár az esze, örömmel tölt el egy hétvégét kavicsmosással, ültetgetéssel. Én is 35 literessel voltam újrakezdő, néhány hónap alatt kinőttem, 70 liter lett. Ez üzemel jobbhíján, albérletben ez fér el. Otthon azóta berendeztem egy 130-asat, de már az uncsitesóm 600 liter felettijében gyönyörködöm és epekedek. Valószínűleg egy idő után az is kicsi lenne, az akvarisztika egy nehezen gyógyítható betegség :)
2011. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ugye? :D Szerintem is eszméletlen gyönyörű egy nagyobb akvárium,(persze a kicsi is :)) főleg, ha az ember tényleg komolyan veszi a rendezését és gondozását. :) Én is szeretném ezt csinálni, mindig lenne mit szépítgetni rajta, és a végeredmény....:D

Időm tényleg van rá, hétvégén is, nem szoktam bulizni járni, hét közben is csak a suli... :) Pénzileg is tudnánk rá szánni bőven. :) Jaj még lelkesebb lettem, úgy elkezdeném már. :D

2011. jan. 6. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem vagy hozzá lusta, akkor nagyon látványos egy 200 literes akvárium, persze.


Csak én sok olyan emberről hallottam aki ha első feltöltés után zavaros a víz, képtelen lecserélni a felét, mert lusta rá.

Na de ha te szeretsz játszani vele, és van rá időd, akkor nincs gond. Az tény, hogyha egyszer beáll a víz, akkor utána már nem sokat kell vele foglalkozni.


Csak ugye kis akváriumnál cserélsz fél vödör vizet az könnyű, ennél meg 4-5 vödör is kellhet egy cserénél, az meg már időigényesebb fizikai munka :)

2011. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!