Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Néhány tanácsot, információt...

Néhány tanácsot, információt adnátok haltartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet, hogy szeretnék halakat. :-) De ugye 15 éves vagyok, és így nem csak rajtam múlik... Szóval lenne pár kérdésem. Pl. mennyibe kerül és mekkora kb. a legkisebb akvárium, milyen halat lehet benne tartani, mit kell vennem akváriumon kívül, van-e valamilyen rossz oldala, és mi a jó oldala a haltartásnak és ehhez hasonlók... Ha valaki lenne olyan kedves, hogy válaszolna, azt nagyon megköszönném. :-)
2011. jan. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, amire azonnal figyelmeztetnem kell, hogy rengeteg idő, türelem és olvasás kell ahhoz, hogy elsajátítsd ezen érzékeny állatok életben tartásához, boldoggá tételéhez szükséges információkat. 50 liter a legkisebb, amiben kezdőként halakat szabad tartani, de nagyobb jobb lenne. Mindennel együtt olyan 30 ezer forintból már kihozható alapfelszereltséggel, halakkal, de a határ a csillagos ég, költeni mindíg kell rá. Halakat sokfélét tarthatsz, de jó lenne kevésbé kényes, kis helyigényű fajokkal kezdened, ilyen például a guppi. Szép, szívós, tökéletes tanulóhal. Rossz oldala nincs, maximum annyi, hogy függővé válsz :) A szabadidődből, főleg az elején rengeteget kell olvasással töltened, majd utána jöhet csak a dolgok beszerzése. Ajánlom az akvarista.hu főoldalán 5 e-book új tagoknak, Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, illetve a Tökéletes akvárium c. könyveket. Ha ezek nélkül vágsz bele, néhány hét alatt elpusztulnak a halak, semmi nem működik, nagy csalódás lesz az egész vége. Ha rászánod az energiát a tanulásra, akkor viszont sokáig gyönyörködhetsz bennük, életre szóló hobbi lehet.
2011. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húúú nagyon köszönöm a választ!! Már el is kezdtem olvasni az e-bookokat. Esetleg nem tudnál felsorolni pár olyan indokot, amivel meg tudnám győzni a szüleimet ? :DD Most lesz a szülinapom, gondoltam arra kérem... Azért én igyekszem olcsóbbra venni az árakat, pl. használt akvárium és tartozékok stb... Guppira én is gondoltam, neonhalról mit gondolsz? :-)
2011. jan. 6. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:

A neonok is sokmindent kibírnak, de jóval sérülékenyebbek. Ráadásul lágyabb vízben érzik jól magukat, azzal pedig kezdőként nem ajánlott és drága is bajlódni. Igazából ezt egy kicsit talán eltúlzom, mert sokan tartják őket csapvízben, de én mindíg a tökéletesre, az ideálisra törekszem. A www.diszhal.info-n nézelődhetsz, még ha nem is tudod mi az Nk (keménység) azt látod, hogy egyes fajoknál szűk, másoknál tág a határ.


Érvek:

Tiszta, szép hobbi. Hasznosabb, mint gép előtt ülni. Hosszú távra szól, sokat lehet tanulni türelemről, élőlényekről, biológiáról. Nincs hangja. Egyszeri ráfordítás után alacsony a fenntartási költsége. 1 hétre is magára hagyhatod, például nyaralás során.

Hátrányok:

Ha valamit rosszul csinálsz, egyik napról a másikra elpusztulnak. Ez ahogy mondtam csak alapos utánajárással kerülhető el, akkor viszont eredményesen.

2011. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Doruss ***** válasza:

A neonhal is jó, de az csapathal, ahhoz, hogy jólérezze magát, kell belőle min. 10 darab. Egyébként az guppikkal jól tartható együtt, mindkettő elég békés hal.

Egyébként az egyik hasonló kérdésnél sokmindent leírtam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

Amúgy itt a második válaszoló vagyok én. Leginkább az írásom második fele vonatkozik a kérdésedre.

Egyébként amit Murr ajánlott, a Horn-Zsilinszky könyv tényleg nagyon jó, én is ott kezdtem az akvarisztikát.

Amúgy ha halakat tartasz, az először nehéznek tűnhet, de aztán imádni fogod, ebben biztos vagyok! :)

2011. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húúú nagyon köszönöm! Tényleg! Sokat segítettetek! :-)))
2011. jan. 8. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!