Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot vettem most mit...

Akváriumot vettem most mit tegyek többi lenn?

Figyelt kérdés

Mai nap vettem egy 35 literes akváriumot.

Arra lennék kiváncsi milyen gépek,kellékek kellenek még.

Néztem pár videót és az volt benne amikor felállítom az akváriumot gép+víz+dekoráció utánna kell egy tabletta ami "algásít,baktériumosítja" a vizet.

Milyen halakat vegyek?És hány darabot?

Vannak hasznos halak példáúl melyik fajta?

És kb mi mennyibe kerül gondolom boltonként változik de azért nagyából egy irányárat mondjatok légyszi!

köszönöm!


2011. jan. 8. 22:05
 1/10 Platypus ***** válasza:
100%

Szükséged lesz egy belső szűrőre, egy 15w-os akváriumi fénycsőre világítótesttel, hőmérőre, halhálóra. Az akváriumba vegyél valami talajt, szép és olcsó a bazalt és a kvarchomok, hasznos de picit drágább a JBL manado. Berendezed az akváriumot, berakod a talajt, a növényeket és a dekorációt. Baci tablettát vehetsz, ettől hamarabb beáll az akvárium egyensúlya, de így is várni kell legalább 2 hetet, mielőtt jöhetnek a halak.


Hal ötletek:

4 otocinclus algaevő és egy hím betta (ebben az esetben mindenképpen kell venned fűtőszálat is, mert a betta megfázhat)


3 otocinclus és 7-8 Boraras urophtalmoides razbóra


12 endler guppi vagy törpe fogaspontyocska + pár almacsiga

2011. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

28 hal mintha sok volna ekkora akváriumba!

Fűteni és levegőztetni feltétlenül kell a vizet. Két hetet várni viszont nagyon nehéz volna. Ha veszel két fiú guppit és egy anyát, nem kényesek, és azonnal gyönyörködhetsz bennük. Aztán lassanként érkezhetnek az újak.

Ha felforralod és lehűtöd a vizet, ezzel lágyítod, ami jó a halaknak. A csigák viszont a keményet szeretik. Elég nagy ellentmondás.

Ismerek akváriumot, amelyet egyszerűen a csapról töltöttek fel. Jól vannak benne a halak.

2011. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dekorációnak szépek a kövek és néhány kagyló, csiga. A műanyag díszek nagyon természetellenesek. A növény úgyis nagyon szépen díszít.

Tabletta nélkül is megy az algásodás! Ha ablak közelében van az akvárium, túlságosan is!

2011. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valóban, ezek mind kellenek, de nem ártana egy kis felkészülés, utánaolvasás sem... Csak a "gépek" nem tartják életben a halaidat, a te tudásodra van szükségük.
2011. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Természetes úgy értettem, hogy vagy-vagy, a 3 kombináció, amit írtam, magában. Ezek mind közepesen kemény vízben tartható fajok, tehát jó nekik az állott vagy vízkezelős csapvíz. Az átlagos bolti csigáknak is megfelel, csak néhány különleges fajnak nem. Dekorációnak viszont nem szabad kagylóhéjat használni, mert tovább keményíti a vizet. A 2 hetes várakozást nem szabad kihagyni, akármennyire is "strapabíróak" a halaid. Kell ez az idő, hogy kialakuljon a baktériumflóra, ami a halak végtermékéből a mérgező vegyületeket lebontja. Ha nem várod ki, egy nap alatt elpusztulhatnak a halaid mérgezésben.
2011. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha felforralod és lehűtöd a vizet, ezzel lágyítod"


Szerintem nem, mert attól kemény a víz, hogy van benne sok ásvány, és ha felforralod attól még az ásvány ugyanúgy ott marad, sőt mivel forrás közben elpárolog némi víz, akkor inkább mégkeményebb lesz...szerintem :)

Persze ha az ember megméri, akkor kiderül hogy mi az igaz, én meg még sose mértem forralt vizet.



Én inkább egy kis ioncserélt lágy vizet öntök az akváriumba, attól biztosabban lágyul.

(Tescó 5 Liter 180 Ft)


De hát nem minden halnak kell lágyítani, csak aki igényli.

2011. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
A forralástól kicsapódik a vízből az úgynevezett változó keménység. Ez nem sokat lágyít, de azért lágyít. Viszont kezdő halasnak nem való lágyvizes hal, a leggyakoribb fajok amúgy sem igénylik. Az általam írt 3 halkombinációnak sincs szüksége rá.
2011. jan. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja csak a brigitte igényelné a lágyat, de olyat meg nem vesz ;)
2011. jan. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Mindenek előtt, én is egy szakkönyv átolvasását tanácsolnám.Nem szabad minden ismeret nélkül, állatokat tartani.Természetesen a berendezéseket, előre is megvásárolhatod.A többit lépésről lépésre, ahogy a könyv írja.
2011. jan. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyi okos és jó tanács. Öröm volt elolvasni őket.
2011. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!