Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrő szivacsát milyen...

Rumcájsz kérdése:

A szűrő szivacsát milyen gyakran mossam ki? Jó-e a világítás? Gyöngykavicsról a vélemény. Hány c-fok legyen a víz? Nem baj ha a tető mindig zárva van?

Figyelt kérdés
Most találtam ezt az oldalt és nagyon örülök neki! Látom nem kezdők hanem lelkiismeretes szakértők válaszolnak a kérdésekre. Nemrég kezdtem én is az akvarisztikát de még kevés a tapasztalatom ezért kérdeznék pár dolgot.100l aksim van P-F304szürövel T8f18w fénycső, automata vízmelegítő, aljzat az gyöngykavics,20db hal van benne, gyári akvárium zárt tetővel, csak élő növény pár díszkagylóval. Kérdéseim:elég-e a szűrő, Világítás jó-e gyöngykavicsról a vélemény. Valami nem jó mert hamar zavaros a vizem. Valószínű barna algás. Ezeket a kajákat adom felváltva:bio-lio:tubiflex, Tabi-mix tabletta, szárított vízibolha, TetraAniMin crisps,
2011. jan. 10. 12:34
1 2
 1/17 gfero ***** válasza:
ha az a p-f 304 egy eden szűrő akkor az nagyon gyenge egy 100 literes aksihoz .nem etetsz véletlenül túl sókat,általában a fényforrás növelésével megszűnik a barna alga,és napi 10 órát üzemeljen.heti 20- 25%vízcserét se hagyd ki állott vizel
2011. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy sok kaját adok.Reggel és este kapnak kb 10perc alatt eltüntetik.
2011. jan. 10. 13:16
 3/17 gfero ***** válasza:
a tető az mindig csukva kel hogy legyen mert megfáznak a halak pláné a labirintkopoltyús halak.egy vegyes aksiba 25 fok kel hogy legyen hacsak nem olyan halad van ami többet igényel .a szivacsot én 1 hónapban 1 alkalommal szoktam de nem folyó vízben hanem abba amit a részleges vízcserekor leszívok
2011. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
akkor a vízhőfokom jó, de a szivacsmosás sűrű volt.én kb 4-5 naponta mostam folyóvízbe. :))
2011. jan. 10. 13:18
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja a szűrő az pacific
2011. jan. 10. 13:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Folyóvízben nem szabad.Elpusztulnak a fontos lebontó baktériumok és megint idő kell nekik amíg kialakulnak.
2011. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A szűrő az jó, viszont 1-2 hetente tisztítani kell a szivacsát. Körülbelül közepes sebességre állítva ideális a szűrése (200-800 literig állítható, neked 3-400 a jó, de ne csinálj túl nagy vihart). Hetente részleges vízcsere, ez legyen 20 liter állott, pihentett víz (1 nap elég neki), a szivacsot a leszívott vízbe öblítsd ki, ne csap alatt! A 18 wattos világítás kevés, legalább a duplája lenne a minimum egy ekkora akváriumhoz, az megszűntetné a barna algát. A gyöngykavics nem rossz, de igényli a rendszeres talajporszívózást, mert behullik közé a kajamaradék és ürülék, emiatt lehet zavaros a vized.


Amit viszont nagyon rosszul csinálsz: szárított tubifex, tab-mix, szárított vízibolha, ezeket AZONNAL DOBD KI, mert nemhogy tápértékük nincs, de komoly fertőzésforrások, etetésre alkalmatlanok. A nyomelemek, vitaminok is hiányoznak belőle. Szigorúan csak fagyasztott szúnyoglárvával, artemiával, lemezesből sera-tera-jbl termékekkel etess, valamint ha van harcsaféléd, forrázott zöldségekkel: uborka, répa, spenót, saláta, borsó, cukkini, satöbbi satöbbi.

2011. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Platypus ***** válasza:
69%

Ha a díszkagyló alatt üres kagylóhéjakat értesz, azokat vedd ki, mert keményítik a vizet. Ha élő kagyló, akkor rendben van. 100L-re az 1x 18w nagyon kevés, csak néhány növény él meg mellette. Az anubiasok, gömbalga, talán microsorum, de a mohák már valószínűleg kihalnának. Ha normális növényzetet szeretnél, akkor minimum 50 W világítást kéne használnod. Ehhez viszont valószínűleg le kéne cserélni a tetődet.

A gyöngykavics a legrosszabb aljzat. Na jó, a festett és a színes üveg aljzatok azért rosszabbak. Használható a gyöngykavics is, de remekül beül a szemcsék közé a kosz, rengeteget kell porszívózni, és nem kedvez se a növényeknek, se a baciknak.

2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
1 db fénycsőfoglalat van csak a tetőbe.Ehhez kapok megfelelő fénycsövet valahol?Érdemes-e használni a Szat nitrátmentesítőt amit a szűrőbe kell tenni?
2011. jan. 10. 17:02
 10/17 A kérdező kommentje:
az artemiárol tudnál mondani valamit
2011. jan. 10. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!