Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még milyen halat javasoltok...

Még milyen halat javasoltok melléjük?

Figyelt kérdés

na szóval ismét gondolkodoba estem..:)Ahol az akvárium kellékeit és a halakat választom , megigérték hogy mindegy hogy milyen halat akiarok megszerzik nekem.

126l akváriumról van szó, van benne kavics, bújkálók, vasfa, 1gömbmoha , és még vannak benne növények csak nem tudom a nevüket, szürő,levegöztető, automata vizmelegítő (26fokosra állitva)..

eddig van benne:

8db neon, 1 algaevő, 1 hím betta,10 guppi

még mit lehet melléjük rakni és mennyit?

elöre is köszönöm:)


2011. jan. 10. 14:41
 1/8 gfero ***** válasza:
még 3 nőstény bettát de csak akkor ha sok növény vagy búvóhely van benne hogy eltudjanak bújni a hím zaklatásától.még tehetsz bele egy pár darab petitellát vagy égfoltos razborát csak legyen belőlük legalább hat darab.az üveglazac is nagyon szép.csak vigyázz nehogy túltelepítsd az aksit.
2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hím betta miatt lecsökkent a választék.

diszhal.info <- itt találsz sok halat, csak nézd meg, hogy hány literre hány hal van írva, és tartsd be :)

2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én vagy még ennyi neont javaslok, többen jobban mutatnak, vagy ha új fajt szeretnél akkor hasonlóan kis méretű rajhalat. A kolibrihal nagyon szép, vagy én most a kalászhalakon kattogok:

[link]

[link]

2011. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát én a citromlazacon, baltahasún, ferdén úszólazacon,ciklámenlazac, galaxy rabozán gondolkodtam...persze nem mind csak valamelyikből. Csak nem tudom még hány db-ot szabad beletenni...inkább megkérdezem mig nem túl késő
2011. jan. 10. 15:12
 5/8 A kérdező kommentje:
na jó most már csak a baltahasún és a ciklámenlazacon gondolkodok...melyikből mennyit lehetne beletenni?
2011. jan. 10. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A ciklámenlazacot semmiképp nem javaslom. Próbálkoztam velük, szétszedik a bettát. "A ciklámenlazacoknak csoportban kell élniük, különben agresszívak lesznek, és harapdálni kezdik a többi halak úszóit. Adjunk társul melléjük más, aktív pontylazacokat." Nálam 8 volt, nem érezték csoportnak. A baltahasút nem ismerem, de szerintem békésebb, 8-at nyugodtan vehetsz belőlük.
2011. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
a ciklámen lazacokra vigyáz van köztük egy pár idegbeteg nálam a neonok szemét kezdték kicsipkedni és legalább 6-8 darab kellene belőlük de tényleg szép halak. most együtt vannak más lazacokkal meg paradicsomhallal és nincs gond
2011. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gfero ***** válasza:
a csikós baltahasú lazac viszont nagyon jó ötlet abból is kellene 5-6 db
2011. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!