Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért éppen a halak választott...

Miért éppen a halak választottátok mint háziállatot?

Figyelt kérdés
kiváncsi vagyok.
2011. jan. 10. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csendesek, szépek, érdekesek,nem kell őket sétáltatni,mint egy kutyát.(Egy kutya mellett nem lehet az ember beteg, mert napi 3× séta kell nekik, hogy a dolgukat elvégezzék.)Ezeken kívül nem piszkolják a házat.
2011. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
mert szépek aranyosak nyugtató ha sokáig nézed őket pláne hogyha ki van tisztítva az akvárium.
2011. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindíg is szerettem őket, teljesen kiskoromtól kezdve volt akváriumunk. Most albérletben ez a legjobb megoldás: csendes, tiszta, dekoratív. Minden vágyunk barátnőmmel egy kutya, de amíg nincs egy fix helyünk kerttel, addig szóba sem jöhet.
2011. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hektor98 ***** válasza:
Nálunk a bátyám kapott először akváriumot, ekkor kb. 3 éves lehettem. Hanyagolta őket, és oda adta az akváriumát nekem. ez volt 5 éve az óta halazok. Egyébként nagyon tetszenek , mert dekoratívak, és nyugtató hatásúak.
2011. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mert aranyosak és szépek :)
2011. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem háziállatnak választottam a halakat, hanem hobbinak az akvarisztikát.

Nem úgy tekintek rá, mint állattartásra, hanem mint a természet egy működő darabjára, mikroflórával, növényekkel, gerinctelenekkel, stb. Nem lehet összehasonlítani egy szárazföldi állat tartásával, itt a víz egy közvetlen élő közeg. Ezeknek az élőlényeknek a víz az egész életterük, az életük, ahol minden mindennel összefügg, és kihat mindenre.

Nem tudnak nyávogni, vagy nyüszíteni, ha bajuk van, teljesen a vízre, és a tudásunkra vannak utalva. Ez pedig nagy kihívás, ha komolyan gondolja az ember, és ezért foglalkoztat. Nem lehet beleunni, mert olyan nincs, hogy mindent tudunk, gyakorlatilag a természettudományok minden ágában egy kicsit (akvarista szempontból) otthonosan kell mozogni, szóval kimeríthetetlen téma.

Ezenkívül engem inkább bizonyos élőhelyek érdekelnek, és ha összehozok egy valamennyire biotóp szerű akit az külön öröm, hogy olyan, mint ha pl. egy kis Rio negro lenne a szobámban.

2011. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Skins 1.évad:D
2011. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!