Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég a 15w-os gyári világítás?

Elég a 15w-os gyári világítás?

Figyelt kérdés

Tervezem átszervezni az 54 l-es kis aksimat. Szeretném az alját betelepíteni lilaeopsossal, vasfára jávai mohát kötözni, és lesz még anubias nana. Szóval egy szép növényes dekorációt szeretnék összeállítani. Elég 15w hogy szépen fejlődjenek. Úgy tudom, ezek a fajták az igénytelenebbek közül valók. Co2 rendszer sajna nem lesz, és úgy hallottam a táptalaj sem lényeg, inkább a rendszeres vízen keresztüli tápozás.

Köszi a segítséget!


2011. jan. 10. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom veled e-maileztem erről. Ahogy mondtam/mondjuk, az anubiassal és jávaival nem lenne baj, de a kardfű nem fog megmaradni így, neki a 15 watt kevés. Ajánlottam két kisebb crypto fajt, azok jobban éreznék magukat.
2011. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:

40 liter fölött volt egy darabig 15w világításom, táhát kicsit erősebb, mint amit te tervezel. Profito-t és easy carbot adagoltam. A lilaeopsis semmit nem nőtt. A mohák úgy-ahogy fejlődtek, de nem voltak szépek, a karácsony moha olyan hajtásokat hozott, mint a jávai. A Cryptocoryne becketti fejlődött, a Microsorum 'widelow' és az anubiasaim gyönyörűek voltak, és még a vízi petrezselyem is gyorsan nőtt.


Szóval valami ilyesmire számíts te is. Valami kisebb termetű Cryptot ajánlok a Lilaeopsis helyett.

2011. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen Murr jól sejted! :) Most is megragadnám az alkalmat hogy megköszönjem a rengeteg segítséget! Neked is és mindenkinek!

Így tanul a kezdő...

Akkor holnap módosítom a rendelést:)

2011. jan. 10. 22:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi lenne az elégséges világítás a kardfűnek?
2011. jan. 10. 22:24
 5/9 anonim ***** válasza:

25watt kéne a fűnek legalább :/


Szerintem tegyél mellé még egy 20wattos 6500 Kelvines kompakt izzót (fektetve):


[link]

2011. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem tele van lilaeopsis vizifűvel az akim és

40watt lámpa van a 45 literes akváriumom fölött


[link]

2011. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Én a 300 literes akváriumomat 2 db kompakt 5000K 35W-os csővel világítom, ami egy ekkora akváriumnál elég gyatra megvilágításnak számít, még akkor is, ha kap oldalról természetes fényt is.Eredetileg 4db világított.Én tükröket ragasztottam a tetőrészbe és ezzel szinte ugyan azt a hatást értem el mint a dupla teljesítménnyel.Ez is egy megoldás lehet, ha szeretsz barkácsolni és spórolni.Az említett növények mellett, vizikalász,vizikehely,páfrány,vízi fű és tuskéshínár van.Szépen fejlődnek, még ritkítani is kell.Fél évente 1-2 táptablettát dugok a gyökerekhez.
2011. jan. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval egy fényvisszaverő jelentősen javíthat az eredményen?
2011. jan. 11. 13:33
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Igen, határozottan javít a fényerőn, ha tükröket használsz.Vásárolhatsz alumínium tükörfóliát is.Nem hivatalos adat, de 30-40% -os a javulás, kb én is ezt tapasztaltam.
2011. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!