Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem adok túl keveset enni a halaimnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Annyi bőven elég nekik, amit 4-5 perc alatt megesznek. A halak állandóan ennének, de nem szabad őket sajnálni, nem fognak éhen halni. Csak akkor ha túleteted őket, sajnos könnyen bele lehet esni ebbe a hibába. Szóval csak mértékkel.
2011. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy hamar eltüntetik, amit kapnak, és nem tudom, hogy mindegyik hal evett-e, vagy csak a rámenősek, illetve hogy elég-e, amit benyomtak.
2011. jan. 11. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk soha nem értettem ezt az x idő (jelen esetben 4-5) perces szabályt, például egy molly akkora adag szúnyoglárvát képes bepuszilni 3 másodperc alatt, amennyit összesen mindenkinek szánnék. Maradok a szúnyoglárvánál, én kb. akkora adagot adok naponta, hogy mindenkinek 4-5 szál jusson. Először felolvasztom, hogy egyenletesen oszoljon szét a vízben és ne forduljon elő az előbb említett bezabálás. Ha valaki aznap kimarad, hát na bumm, másnap ügyesebb lesz. Soha nem halt még éhen halam :D Lemezesből sera vipant használok néha, abból kb. 2 lemez a fejadag.
2011. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a sügérek állandóan szétbombázzák a kaját, csapkodják a vizet meg ilyenek, meg hát a külső szűrő áramlása viszi is a kaját. 4-5 perc múlva tényleg nem marad belőle semmi, pedig mikor beszórom, akkor jut az aljára is, az ancik és páncélosok örömére. :) De tényleg nem lehet így lemérni...
2011. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Én még olyanról nem hallottam, hogy valakinek alultápláltak lennének a halai, amennyiben minden nap foglalkozik velük. Ellenben a túletetés egy nagyon elterjedt és komoly probléma. A halak mindig kiéhezettnek látszanak, ennek nem szabad bedőlni. A halak anyagcseréje nagyon kevés táplálékhoz is képes alkalmazkodni. Ha a hasuk látványosan befelé homorodik, az az alultápláltság jele, de én ilyet még csak olyan halaknál láttam, amiket sokáig éheztettek (pl. horgászbolti csalihalak).
2011. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!