Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadás mit tegyek?

Uszonyrothadás mit tegyek?

Figyelt kérdés

A guppimnak uszonyrothadása van, biztos kivülröl kezdte és csak megy befelé, tegnap nem tudtam sajnos bemenni az állatkereskedésbe, de már nagyon csunya? Mit csináljak? Mit vegyek neki? Nem fertözi meg a többi halat?

eddig nem volt velük semmi problémám


2011. jan. 13. 08:44
 1/7 gfero ***** válasza:
71%
1 kanál só 10liter víz + gyógyszeres kezelés parakill 3 nap 50%vízcsere beleteszed megint a parakillt és még 3 nap kezelés .a végén megint 50%vízcsere
2011. jan. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A só felesleges, az csak darakórnál hatásos, mivel lemarja a parazitát róla.

Fertőző, szóval azonnal kezdd meg a kezelést. Menj be egy akvarisztikába és kérj úszórothadásra gyógyszert. Parakill + Aquafuran együtt hatásos lehet, plusz sok sok vitamin, ezt is boltban tudod megvenni. Sajnos nem minden esetben lesz hatásos, lehet, hogy elpusztul. De mindenképp kezeld az akváriumot, megelőzés céljából is.

2011. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jah és valami valószínűleg nincs rendben a vizeddel, szennyezett, vagy túlzsúfolt az akváriumod, mert rossz tartási körülmények miatt szokott előfordulni ez a betegség, egy egészséges vízben nem szabadna ilyennek előfordulnia. Figyelj oda alaposan a vízminőségre, ne nyúlj bele koszos kézzel a vízbe, ne etess túl. Milyen a szűrésed? Lehet, hogy kicsi a szűrőd és nem tudja rendesen a vizet kitakarítani. Van élő növényed? Ez is fontos lehet, mivel rengeteg méreganyagot megszüntet.
2011. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
74%
11.07-nek írom a sót nem kezelésnek írtam hanem az pláné egy elevenszülős aksinál mindig benne kel hogy legyen az aksiba.baktérium meg gombaölő hatása miatt tesznek bele.én egy kiskanálnyit teszek 10liter vízhez és kb 30 éve amióta akvarizálok darakoron kívül még semmi betegség nem ütötte fel a fejét az aksiimba.de ehhez az is kel hogy az újonnan vásárolt halat először kezelem gyors fürdővel és utána 1 hétig karanténba teszem és így biztos hogy nem cipelek be semmi betegséget az aksiba
2011. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez egyértelmű. :) Igazad van. Én is sózom a sügéreim vizét. Sokan nem is tudják, milyen fontos a karantén, sőt még azt se gondolják, hogy ilyenre szükség van. Na mindegy, itt sajnos már csak a gyógyszer segít, vagy az sem...
2011. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szerintem a túl etetéssel vannak gondok, de lehet mással is, leirom mi van az akváriumba inkább és akkor meg tudjátok mondani mit változtassak rajta:

126l az akvárium, van benne egy automata 100w fütő, 26 fokon van tartva a víz, van benne egy sicce shark 3as ip68-as szürő 760l/h, a világitás mp ip67 2X18watt, csak élő növény van bent(Gömbmoha,fodrosvizikalász,lándzsás vizipáfrány és van még egy de annak nem tudom a nevét olyasmi mint az érdes tócsagaz), akkor még van bent vasfa , bujkáló(kerámia), ilyen édesvizi kagyló(de azzal eddig nem volt semmi gond.Az alján kavics van , alatta pedig ilyen nagyon kicsi kavics amibe a növényeket beleültettem. Azt hiszem ennyi...

köszönöm a gyors válaszokat!

2011. jan. 13. 14:44
 7/7 A kérdező kommentje:
jah és 2 algaevőm van, 10 guppi, 8neonhal és 1 hím betta
2011. jan. 13. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!