Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór? Vagy más? 2 halon...

RéPe kérdése:

Darakór? Vagy más? 2 halon jelentkeztek a tünetek, de számomra nem egyértelműek.

Figyelt kérdés

Egyik hal: szifo, farokuszonyán pár mm-es fehér csomószerűség. De mintha benne lenne, nem rajta. Leginkább arra tudom hasonlítani, mint egy lisztcsomó. Másik hal: ezüst molly, farokuszonyán egy nagyobb, több kisebb fehér folt. Ezek laposak, nem csomószerűek, inkább csak foltok.

Kereskedésben azt mondták, darakór. Adtak: Sera costapur tablettát, hogy kettőt morzsoljak a vízbe most, hagyjam benne 10 napig (ne ijedjek meg, sárga lesz a víz). Majd a víz 3/4-ét (50l-es akvárium) cseréljem le és tegyek bele 2 parakillt. (a parakill flakonján az van, hogy egy kell 50l-be..) Holnap terveztem részleges vízcserét. Kezeljem a vizet, cseréljek ma vizet és utána a kereskedésben ajánlottak szerint járjak el? Abban se vagyok biztos, hogy darakór... :(


2011. jan. 13. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
A darakór csillós egysejtű, belefúródik a halak bőrébe, majd néhány órán belül több ezer fiókparazitát hoz létre, ami az egész halállományodat kipusztíthatja. Búzadara szerű fehér pettyek jelennek meg a halak testén, a leghatásosabb gyógyszer: PARAKILL. A víz hőmérsékletét emeld meg + 5 fokkal.
2011. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És rakj a vízbe 5 csapott evőkanál sót, ez le fogja marni a parazitákat.
2011. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gfero ***** válasza:

ha beleteszed a 2 parakillt 50liter vízbe 100%hogy 1-23 órán belül az összes halad elpusztul .1 parakill 50 liter vízhez elegendő 3 nap után 50%vízcsere utántöltőd a parakillt még egyszer és még 3 nap kezelés .a végén még 1x csinálsz egy 50%-os vízcserét



5



5

2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gfero ***** válasza:
1-2 órát írtam valami lett a billentyűzetemmel
2011. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Annak szerintem, hogy 10 napig costapurral kezelsz, majd utána parakill, semmi értelme. Ha marad olyan betegség, amit a costapur nem irt ki, azt 10 nap után már felesleges kezelni.


Én darakórra a costapurt javaslom, ha ez biztosan az, akkor ezzel kezeld.

[link]

Ha nem egészen ilyen, akkor halpenész is lehet, akkor a parakill jobb, az mindkettőre nézve hatásos. Ha nem akarsz kockáztatni, ezt használd.

A hőmérsékletet emeld meg, sózz az előbb leírtak szerint, ne etess és ne világíts egy hétig.

2011. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mivel nem vagyok benne teljesen biztos, így a parakill-t fogom asszem használni... És akkor vizet cseréljem 50%-ban 3 nap után? Megint parakill (egy egész vagy csak fél?)? Ne etessek egy hétig???? Nem fognak éhen halni? (a guppi hasas, neki nem árt?)
2011. jan. 13. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Most vízcsere, aztán parakill, hőmérséklet, satöbbi. 3 nap után ismét vízcsere, ismét parakill. 3 nap után pedig újra vízcsere. Nem halnak éhen egy hét alatt, még kettő alatt sem, a guppik meg pláne. Betegség esetén nagyon jót tud tenni egy kis koplalás, nem kell félni tőle.
2011. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, parakill egy tubus 50 literhez mindkét alkalommal.
2011. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gfero ***** válasza:
így jó lesz csak ne felejtsd feltekerni a hőfokot 28-29 fokra
2011. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok. Így teszek. A szifo elég passzívnak néz ki, csak "ül", néha kcsit lebeg. Ő még megmenthető szerintetek? (rajta csak az a csomó szerű van + most már egy-két kisebb pötty)
2011. jan. 13. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!