Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sose volt még kutyusom és...

Sose volt még kutyusom és nemrég feladtam egy hirdetést, hogy yorkshire terriert keresek. Jelentkeztek rá és pár nap múlva megyünk érte, nemtudom, hogy bízzak-e az eladóban?

Figyelt kérdés
A kutyusért nem házhoz megyünk...egy városban találkozunk ami tőlük is meg tőlünk is egyenlő távolságra esik.A kutyusról nem láttam még képet,nem tudom,hogy törzskönyvesek-e a szülök,elvileg mini yorki és 45.000Ft-ért adja a kan kutyusokat a szukát pedig 55ért.Amikor felhoztam a kép témát akkor azt mondta,hogy az egyik szuka tesója fennt van egy apróhírdetéses oldalon...de nem mondott semmi egyebet én meg nem erőltetten.Amikor belementünk az oltás és ilyesmi témákba akkor elég meggyőzően és hozzáértően beszélt.Nemtudom,hogy bízzak-e benne vagy keressek más kutyust de 45ezerért nem lenne rossz...
2009. ápr. 28. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
MiNI yorki akk hagyd a csudába szaporítÓ az az ember amit mondtál mind arra utal
2009. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
előző vok nincs mini yorki
2009. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nincs mini. És jobb lenne olyat venni, amit láttál és leinformálhatóak a tenyésztők, nem tűnnek el!
2009. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
19:44-es vagyok. Én így biztosan nem venném meg!
2009. ápr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

az a kiskutya már megszületett. vagy megveszed te és szeretettel gondoskodással felneveled, vagy megveszi valaki más. Én is a szaporítók ellen vagyok! de ha már megszületett, és egészséges, akkor ígyis ugyis hazaviszi valaki. illetve én is tudom hogy nem mindegy hogy 45-ért vagy 90-ért veszel kiskutyát. Ha a következő dolgokra figyelsz, nem tud majd átverni:

-8 hetes kora előtt nem szabad elválasztani az anyukájától

-legyen élénk, játékos, fényes szőrű, jó kedélyű

-a szeme, füle, orra legyen tiszta, váladéktól mentes

-kérdezd meg mivel etették (jó minőségű tápok pl: acana, eukanuba, royal canin, purina,hill's, és fontos hogy kb féléves koráig junior tápot kapjon)

-érdeklődj az oltásokról, évente kötelező a vezsettség, és erősen javallott a kombinált oltás (parvo,szoponyica, stb. ellen) a kombináltat amikor legelőször kapja meg kell ismételni

-érdeklődj a féreghajtásról (elvileg illene hogy féreghajtva is legyen)

remélem nem hagytam ki semmit, olvass utána még ennek annak a neten, sok hasznot dolgot találsz.

sok sikert

2009. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

a nem házhoz mentek.elképelheted,milyen körülmények között tartják a kutyáikat!

Tipikusan ilyesfélék nem engedik házhoz a vevőt.

Keress más kutyust feltétlenül,még ha kicsit drágább is talán!

Hidd el,a különbözetet rá fogod költeni állatorvosra.Tapasztalatból beszélek,én is 12 ezer ft-ért vettem kutyát,eddig(egy éves)benne van az állatorvos kb.150 ezer forintunkba.

2009. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
45 ezerért megveszed de számíts rá hogy benne lesz még 3-4 száz ezerbe ha szaporítótól veszed a kutyát.
2009. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Említette ,hogy eukanuba táppal eteti,megvannak az oltásai,féregtelenítve van nagyon sokat mesélt róluk csak amit nem látok azt nehezen hiszem el:S...de én voltam a hülye,csak nagyon megörültem a hívásnak és most a találkozó elött pár nappal kezdtem el jobban belegondolni...
2009. ápr. 28. 20:06
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz, és jól tetted, hogy utánakérdezgetsz fórumokon, mielőtt megvennéd. Érdemes egy kicsit többet szánni a kiskutyusra, de azt csak egyszer kell kifizetned. Ha beteg lesz, akkor nem csak a pénztárcád bánja...Sok sikert!
2009. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha sajnálatból megveszi,ezzel arra inspirálja a szaporítót,hogy újabb és újabb kicsike gyártson,jó eséllyel horror körülmények között.

Minőségi táp ilyeneknél?Legfeljebb azt hazudja,hogy olyat kaptak.

Attól,hogy a kicsi egészségesnek néz ki,könnyen lehet,hogy lappang már benne valami és 1-2 héten belül meghal.

Mi pl.hamisított oltási könyvet kaptunk a kicsivel,nagy szerencsénk volt,hogy nem lett halálos fertőzése.Más kérdés,hogy pl.annyi bélférge volt,hogy kórházban volt miatta 3 napig.

Mikor elhoztuk,egészségesnek és élénknek látszott,másnap ütött be a baj.

2009. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!