Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az oka? A túl etetés? Vagy...

Mi az oka? A túl etetés? Vagy valami nem jó?

Figyelt kérdés

az uszonyrothadásról van szó, ez van az aksiba:


szerintem a túl etetéssel vannak gondok, de lehet mással is, leirom mi van az akváriumba inkább és akkor meg tudjátok mondani mit változtassak rajta:

126l az akvárium, van benne egy automata 100w fütő, 26 fokon van tartva a víz, van benne egy sicce shark 3as ip68-as szürő 760l/h, a világitás mp ip67 2X18watt, csak élő növény van bent(Gömbmoha,fodrosvizikalász,lándzsás vizipáfrány és van még egy de annak nem tudom a nevét olyasmi mint az érdes tócsagaz), akkor még van bent vasfa , bujkáló(kerámia), ilyen édesvizi kagyló(de azzal eddig nem volt semmi gond.Az alján kavics van , alatta pedig ilyen nagyon kicsi kavics amibe a növényeket beleültettem. Azt hiszem ennyi...

2anci, 10guppi, 8neon, 1 hím betta a lakója(még akarok bele 6-8 csikos baltahasú lazacot)

Kiporszivoztam náluk, vissza töltöttem az aksit , raktam bele parakill-t 2,5 -t. 28ra feltettem a fütést, nem adtam nekik enni és le van oltva náluk a villany, ja és kevés sót is tettem bele ahogy irtátok.

Még valami?vagy rosszul csináltam??

elöre is köszönöm a válaszokat


2011. jan. 13. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent jól csináltál, 3 nap után újra vízcsere és parakill, majd utolsó vízcsere. Elég lehet 30%-is közben, nagy ez az akvárium, biztosan nem egyszerű.

Mivel ha jól tudom mostanában vetted a halakat, nem a tartási körülmények miatt betegedtek meg, hanem így kerültek hozzád. A kereskedésben általában nem kezelik megfelelően a betegséget, csak elnyomják a tüneteket. Így ez az első 2 hét hétben bukik ki, akkor jönnek elő otthon a gondok. Én is jártam így, a halak nagy része menthetetlen volt, pedig egészségesnek tűntek.

2011. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Doruss ***** válasza:

Az uszonyrothadásnak sok oka lehet. Nem vettél a közelmúltban valamilyen halat vagy ilyesmi? Mert úgy könnyen be lehet vinni valami fertőzést. Ha ez a gond, máskor a vett halnál használj gyorsfürdőt, mielőtt az akváriumba rakod.

Amúgy lehet attól is, hogy a halak stresszesek, és emiatt legyengül a szervezetük és az egyébként ártalmatlan baciktól is betegek lehetnek.

Azt még leírhatnád, hogy hogyan csinálod a vízcserét, mennyit cserélsz ki és mennyi időnként. Az is sokat számít.

De nem hiszem, hogy a túletetéstől lehet uszonyrothadást kapni. Persze nagyon figyelj oda rá, inkább kisebb adagokban etess többször, hogy ne süllyedjen le és vigyázz, hogy ne egyék túl magukat, mert sokszor még akkor is kajára vágynak, ha már jól vannak lakva.

Gondold át, hogy nem fordul-e elő az akváriumban olyan dolog, amit az elején leírtam.

Remélem, segíthettem!

2011. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gfero ***** válasza:
végre valaki aki megértette hogy mit kel csinálni.
2011. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A guppikat nem régen vettem, 1-1,5 hete. Vizcsere kb.20-30%át cserélem a víznek, szombati napokon. A vizet hagyom állni plusz teszek bele ilyen klor semlegesitöt.

legközelebb ha halat, növényt vagy bármit veszek,1-2 hétig karanténba teszem, nem szertném ha valami bajuk lenne a halaimnak:(

2011. jan. 13. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!