Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbakváriumot szeretnék...

Gömbakváriumot szeretnék venni. Milyen halat vegyek bele, aminek nincs szüksége lélegeztetőre?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de sok filmben láttam,hogy gömbakváriumban csak 1 hal meg egy kis növény és ennyi...
2009. jan. 31. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

szia

én most pl sziámi harcoshalat tartok benne(kb600ft)

de az aranyhal is megél benne...

2009. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Megélnek, de bediliznek. Csak úsznak körbe-körbe... állatkínzás a gömbakvárium - ha teheted, NE ilyet vegyél.
2009. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

A gömb nem valami ideális akvárium típus, mivel nagyon kevés vízről van szó, de a labirint halak nem igényesek a víz minőségére, és oxigén tartalmára, úgyhogy talán nekik megfelel. Gurámik és betták melegebb vizekben, a paradicsomhal már 20 fokon is jól érezhetik magukat. (legfeljebb egy pár!) Az aranyhal is viszonylag strapabíró halnak számít, de hamar kinőheti az edényt, és neki több oxigénre van szüksége.

Bármilyen akváriumot is veszel, a lehető legtöbb vizet válaszd! üdv: sz.k.

2009. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmilyent. Gömbakváriumtól óva intenek az akvaristák. Ne a filmekből indulj ki, arra a jelenetre a halacskát átrakják egy rendes akváriumból, az egy rövid idő, míg felveszik, aztán a halacska megy vissza a helyére egy rendes szögletes nagy akváriumba. A gömbakváriumot felejtsd el haltartás céljából, csinálj inkább szobai szökőkutat, csobogót bele, kövekkel, növényekkel, sokkal alkalmasabb arra a célra, és szép dísze a szobának. Ha halat akarsz, szögleges akváriumot vegyél, ha jót akarsz neki.
2009. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem pont aranyhal+sziámi harcoshalam volt a gömbömben. A halaknak kib---szott rövidtávú a memóriája, hamar elfelejtik honnan jöttek és hová értek:) talán 2mp alatt:D:D szeritnem nyugodtan tarthatod ezt a két típust gömben. Nekem 2 évig mind akettő kitartott benne, bár hetente kétszer cseréltem a vizüket.
2009. febr. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lélegeztető :DDD ez jó.

nem levegőztetőre gondoltál?

2009. febr. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor levegőztető!:)Nem értek hozzá...:)
2009. febr. 1. 03:07
 8/10 anonim válasza:
22%
Nekünk azt mondták, hogy Betta, elég jól bírja, most az van nekünk is, persze kör akváriumban, és nagyon jól érzi magát.
2009. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kzs ***** válasza:
68%

Igen, teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal.

A gömbakvárium a kínzások netovábbja.

Szegény halnak nincs elegendő úszótere, csak körbe-körbe úszhat.

Lehetetlenség megfigyelni pl. játszás, vagy táplálékkeresés közben - pont amiért is tartanak az emberek díszhalakat. Azonkívül a rezgésektől, melyek körbe-körbe érik, folyamatosan stresszben lesz, aminek egyenes következménye a betegség, utána pedig jön a számára megváltó halál.

----

Én azon az állásponton vagyok, hogy nem kötelező díszállatokkal foglalkozni. De ha valaki belemegy, akkor igenis tegyen meg mindent, hogy az általa gondozott állat jól érezze magát. És akkor az illető is gyönyörködni fog a választott díszállatban, hiszen az állat vidám, élénk viselkedése, ragyogó színei, stb. magára vonják a figyelmet.

----

Én gömbakváriumban legfeljebb szép, ritka ásványokat tartanék. De állatot semmiképp!

2009. febr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A filmekben van olyan is hogy egy ember repul es tuzet fuj, megsem igaz.

Na ez, lehet igaz! Csak eppen az amit te elkepzelsz az annyi hogy bemesz a boltba, feszel egy halat es egy kerti viragot beledobsz az allatkinzo gombakvariumaba.

En is hasonloan kepzeltem el de azert nem igy. (amikor elkezdtem) Most is kezdonek szamitok de sokat olvastam (kb 300 A4es oldal) neten, online konyvben ,forumokon.

Ami a gombak akit illeti en mar tettem kerek valamibe es csak korbe korbe uszkalt...

Szerintem keszitess vagy vegyel egy szogletes akvariumot.

Ugylatom te egy filmbol latott targyfeleseg a szobaban. De ez igy szokott leni neha.

Na ha az aki megvan es nem akarsz kutyuket akkor eloszor regizz a www.akvarista.hu-n ott vannak Ebookok es az Alapveto lepesek blablat a VEGEIG olvasd el! Ott leir mindent. De eloszor olvasd el es azutan szerezz be akarmitis!

2010. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!