Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kókuszdió héját ki kell...

Rumcájsz kérdése:

A kókuszdió héját ki kell főzni mielőtt beteszem? Vagy valami más fontos dolog. Vagy be se tegyem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Be lehet tenni, az én halaim szerettek körülötte úszni, de mondjuk én alaposan átmostam, átsikáltam, aztán kifőztem, biztos ami biztos... Ki tudja, mennyi minden került rá, mire idáig eljutott.
2011. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is félbefűrészeled az egészet. A levet kiöntöd belőle, majd egy kanállal kikaparod a fehér részt majd az alatta található barna réteget is. Fúrd meg a 3 lyuknál hogy szúrődjön be egy kis fény. Ezután késsel kapard le kívűlről a barna szálakat amíg sima nem lesz majd ezt finomítsd egy kis smirglivel esetleg. Miután megkaptad a pucér vázát akkor tedd bele a forróvízbe kb olyan 5 percig forrjon a vízben. Ezután 1-2 napig áztasd vödörben majd ezután mégegyszer forrald de most csak 1 max 2 percig és mehet bele.
2011. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A természetben is úgy kerül be egy fa a vízbe, hogy zuhanás közben sterilizáló sugárzás éri, alaposan lesikálódik és még meg is főződik.

Vasfa szokott néha penészedni, de azon is segít a sós fürdő.

Tehát nem lesz semmit baj, ha csak úgy berakod, de a magad megnyugtatása miatt most le forró vízben.

2011. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!