Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Ezt így fogja...

Mi lehet a baj? Ezt így fogja folytatni?

Figyelt kérdés
50-60 literes akvárium, szűrő-levegőztető, fűtés van, a halak pár órája lettek áttelepítve. Mű és élő növény egyaránt van, kerámia bújóka is. Kicsit korábban kellett belerakni a halaimat, mint a szükséges idő amennyit várnom kell a biológia-folyamat beállásához, de a szűrő ment éjjel-nappal, gyorsító cseppeket raktam bele és a régi aksiból is vizet. Ám az arany mollym az elején a felszínen úszkált aztán lemerült az egyik sarokba és nem mozdult. Lekapcsoltam a világítást, de továbbra sem mozdult. Aztán egyszercsak feljött a felszínre, azt hittem minden rendben vam. Aztán újra lement alulra és nem mozdult! Most pedig ismét a felszínen van. Mi lehet a baj? Egyáltalán baj van? A plattim pedig nagy gyorsasággal ide-oda úszkál az aksi szélén, de csakis ott.
2011. jan. 14. 21:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem árt, és egy kezdő, beinduló akváriumnál a nitrátmérgezést is segít elkerülni, nem szívódik fel olyan könnyen a kopoltyún keresztül. Csinálj rendszeresen részleges vízcserét, így az elején többször keveset. Remélhetőleg csak szokatlan nekik az új hely, a stressz nem tesz jót. Náluk nem ugyan azt jelenti, mint nálunk, hogy jajj stresszes vagyok, lepihenek, ők ebbe bele is pusztulhatnak, és az immunrendszerüket is legyengíti. Tehát csk óvatosan, ne nyúlkálj az akváriumba és ne világíts az elején.
2011. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!