Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért jobb egy nagyobb méretű...

Miért jobb egy nagyobb méretű akváriumot üzemeltetni, mint egy kisebbet, milyen előnyei vannak?

Figyelt kérdés
Továbbá szeretném megkérdezni,hogy egy 54 literes akváriumnak milyen az ideális fénycső?Köszönöm előre is.
2011. jan. 15. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért érdemesebb nagyobbat venni, mert látványosabb, ritkábban kell takarítani, meg kisebb az esély, hogy túlszaporodnak a halak. Ezen kívül sok növény elég magasra megnő, és nem kinövi a kicsi aksikat. A halak közül is soknál azt mondják, hogy 50 liter alatt nem tartható. Az 54 literessel már lehet mit kezdeni, nekem is akkora a legnagyobb. Szépen be lehet rendezni, növényesíteni. Sajnos nincs helyem egy nagyobbnak, úgyhogy ezzel kell beérnem, de szeretem nagyon. :)

A világításhoz sajnos nem értek, és egyben kaptam az aksit felszereléssel.

2011. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A minimum világítás olyan 20 watt körül kevésbé igényes fajoknak, ha látványos, növényes akváriumot szeretnél, akkor 40 legalább kell. Az alapkérdésre pedig megkaptad a választ, szebb és könnyebben fenntartható, de persze a költségei is nagyobbak.
2011. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!