Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Asztali só összetevői (Murrnak...

Asztali só összetevői (Murrnak :D) Így jó lesz?

Figyelt kérdés

nah vettem a szlovák jódozott só helyett asztali sót a Mollynak. leírom az összetevőit:

nátrium-,szulfát-,kálcium-,kálium-kloridion

nyomokban: fluor, vas, foszfát

na ebből akkor mehet bele 5-6 kiskanál? :)


Illetve én vagyok az is akinek a bettája nem akart enni. Probléma megoldva, vettem neki külön bettáknak való kaját, odaléptem az akváriumhoz már jött is fel. Vagy éhes volt vagy valami különleges érzéke van hozzá, hogy tudja neki hoztam kaját :D ám még így is lassú szegényke, a sok fürge guppi és neon néha elkapkodja előle. Ez ellen tehetek valamit?


2011. jan. 17. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bettás kérdésre: Szerintem jobb lenne ha egy kis időre különtennéd őt. És akkor táplálnád a bettáknak szánt kajával, amíg megerősödik. Egyébként milyet vásároltál?
2011. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rendben, különpakolhatom, van egy kisebb aksim. egy vöröses hímet vettem kb. 4 napja
2011. jan. 17. 18:00
 3/11 A kérdező kommentje:
ja a kaját kérdezted, hogy milyen? XD bocsi. amúgy sera bettagran
2011. jan. 17. 18:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt pont én tanácsoltam, mivel én is ezzel etetem. Azért a napi 5-6 szemet tartsd be.Kb. addig maradjon külön aksiban amíg a tasak fele el nem fogy(ez nem olyan fontos, de szerintem ajánlott) :)
2011. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2011. jan. 17. 18:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nem vagyok vegyész, nem tudom ezekből mi jó és mi nem:/ Én olyat láttam, amire külön rá volt írva, hogy csomósodást gátló anyagok: ..., na az nem jó.. A nyomokban tartalmazott anyagok nem a legjobbak, de ilyen kis mennyiségben talán nem okoz problémát. Most nézem az enyémet, horváth rozi asztali só, ráadásul tartalmaz csomósodásgátlót, de még soha nem volt vele probléma. Tehát passz, szerintem jóaz.
2011. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
amúgy nekem az egész zacskóba az asztali só össze van ragadva, és nagy kemény XD szóval tuti nincs benne csomódodást gátló cucc, mert az egész egy nagy csomó XD
2011. jan. 17. 18:18
 8/11 A kérdező kommentje:
meg hogy tisztított és finomra őrölt kősó
2011. jan. 17. 18:20
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt nézz szét, ha találsz ezek között csomósodás gátlót, akkor ne rakd bele szerintem, már ha az általad felsoroltak közül van.... :D

2011. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Frontosa ***** válasza:

Az a jó, ha darabos, abban nincs annyi csomósodást gátló anyag. Tudtommal minden étkezési célra készült só tartalmaz ilyen anyagot, csak a jódozatlan valamivel kevesebbet. Én is Horváth Rozi féle sót használok, fehér dobozos Tengeri só. Abban is van csomósodást gátló anyag, de nem veszélyes. Még egy sügi sem panaszkodott (pedig érzékenyek a vízminőség változására), pedig 10-15 éve aktívan sózok és akkoriban még jódozott-jódozatlan egyre ment. =)

Üdv,

2011. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!