Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eukanuba vagy Royal Canin...

Eukanuba vagy Royal Canin vagy Dog Chow (Purina) vagy mondjuk Happy Dog? Mik az összetevői, melyik jobb egy rottweilernek?

Figyelt kérdés

Eukanuba: [link]

Royal Canin: [link]

Dog Chow: [link]


Melyik jobb, mért, mik az összetevők??


2011. máj. 25. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Royal Canin. Eukanubát állatokon tesztlik, már úgy értem, hogy végeznek állat kísérleteket, Dog Chow-t meg nem ismerem.

[link]

2011. máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha esetleg tudtok jó minőségű de nem nagyon drága tápot, irjátok le az összetételével együtt.Köszii!
2011. máj. 25. 13:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha már felmerült a Royal és az Eukanuba akkor árban még ehhez hasonló az Acana. Nekem az a tapasztalatom, hogy összetevőkben jobb mint a Royal ahogy nézegettem. Magasabb hústartalom (általában 60% környékén) és magasabb fehérje tartalma is van. Persze azért nem minden kutyánál válik be, de érdemes kipróbálni. Majd én is ki akarom, csak nekem még van Royal.

[link]

Nézegess közülük, a részletek gombra kattintva olvashatod az összetevőket is. Elvileg csak nagytestűeknek való felnőtt Acana tápokra szűrtem a keresést, de fent átállíthatod például kölyökre, vagy amilyenre akarod.

2011. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja arra nem válaszoltam, hogy a felsorolt tápok közül a Dog Chow van legalul, az egy középkategóriás táp. Ennél valamivel jobb a Happy Dog és kicsivel drágább is. A Royal és az Eukanuba meg árban nagyjából egy árban vannak. Minőségileg is, bár Eukanubával még nem etettem. Mindenkinek más válik be, van akinek a Royal nem jött be, az én kutyámnak semmi baja tőle és szereti is.

Dog Chow-val már etettem még ezen kívül egy kis ideig. Hát egy ideig ette, de annyira nem szerette és nem is volt olyan szép a szőre sem tőle. De hát ki kell tapasztalni kinek mi. De szerintem másfél-két éves koráig egy minőségi táp, utána egy Happy Dog minőség simán jó a kutyának.

2011. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg Acanával etetem, mellé konzervvel.
2011. máj. 25. 13:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Megvagyok elégedve, de kiváncsi vagyok, hogy van e ennél jobb táp.
2011. máj. 25. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:

acanától találhatsz jobbat csak az nem lesz olcsóbb.

ár érték arányban szerintem a legjobbat használod!

a kérdésben említett tápok hasonlóak egymáshoz, közepesen gyenge minőséget képviselnek az ár itt a dog-chownak kedvez-egy rc vagy eukanuba sem jobb ettől, csak jóval drágább!

az én rotim is acanán él 4. éve, nem váltanék másra...!

2011. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Happy Dogga etetek, de kezdek elbizonytalanodni.

1. Az első összetevő kukorica. Elvileg ezt nehezen emésztik a kutyák, és mindig az elsőnek felsoroltból van a legtöbb a tápban.

2. A húsliszt sem túl megnyerő, ebbe akár beletartozhat minden. Még a köröm, pata, ilyenek is...

Szóval ezt a Happy Dog kérdést megfontolnám a helyedben.

2011. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor még az Orijen-t ajánlanám. Szintén hasonló árkategória, viszont ebben például minimum 70% a hús tartalom. Ez a legmagasabb az eddigi felsoroltak közül.

[link]

Nekem viszont ezzel az a bajom, hogy nincs kifejezetten kis testűeknek való táp. (enyém pedig nem nagyon eszi a a nagy szemű tápot ami érthető is azért, mert hát nem véletlenül alakítanak ki direkt nekik apróbb szeműt. Azért csak más a fogazatuk. Minden egyes szemet "órákig" rágcsálni...)

2011. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi vegig probaltuk szinte az osszes tapot mert retenettesen erzekeny a kutyam gyomra. Szinte mindentol hasmenese lesz. A Belcando es a Happy Dog az ami bevallt nalunk es ami osszeteveok alapjan is szimpatikusak. De a tenyesztonk es a dokink is a Pro Planra eskuszik normal kutyanal.
2011. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!