Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Senkinek nincs tapasztalata a...

Rumcájsz kérdése:

Senkinek nincs tapasztalata a vasfa kifőzéséről?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem van. Mit szeretnél tudni?
2011. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
Nem kötelező kifőzni. Áztatni viszont nem árt, különben hetekig-hónapokig teaszínűre festi a vizet.
2011. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. egy 20 dekás van, áztattam 1 hónapig, folyamatosan (2naponta)cseréltem róla a barnás vizet tisztára, aztán forraltam főztem vagy negyed órán keresztül, brutális volt a víz színe. Beletettem az akváriumba, színez még mindig de nem zavar. a részleges vízcserénél enyhül a vizem színe, de aztán ahogy telnek a napok enyhén sárgul, egyszer majdcsak abbahagyja. Nekem már fel sem tűnik, biztos ha látnék egy olyan akit amiben nincs akkor esne le, milyen is a "tiszta" víz:D
2011. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nem tudom vasfa ez vagy sem, az enyém mangrove. Vasfa=mangrove? de sztem nem
2011. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Nem ugyanaz a kettő, de ebből a szempontból ugyanúgy működnek. Én szavannagyökeret használok, az is ugyanúgy festi a vizet egy darabig. Elvileg a vasfa ereszti a legtovább a színét.
2011. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is mangrove van, ami szűk egy hete került be egy nagyobb átalakítás során! Én eddig nem vettem észre, hogy színezne. (Remélem nem is fog)

Én szépen kifőztem aznap amikor vettem (kb 20 percig), majd ázott egy hetet, napi vízcsere mellett.

2011. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát én megveszem, lemosom, bedobom akiba,

aztán vagy szinez vagy nem


ha igen, akkor kiveszem és bedobom egy vödörbe 2 hónapra áztatni

2011. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!