Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy akváriumban nagyobb, a...

Ha egy akváriumban nagyobb, a szűrő, mint kellene, mehet maxon a levegőztetés?

Figyelt kérdés

120l-es az akvárium, és azt hiszem 600l-hez való szűrő van benne. de én kicsit túl soknak látom a buborékokat, és elég erős a sodrása. úgy látom a halakat nem zavarja. viszont a hátul lévő nagy növényeket rendesen viszi a sodrás.

[link]

ilyen típusú a szűrő, csak nekünk a 2-es van.


2011. jan. 19. 18:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ez a legmegbízhatóbb gyógyszer darakór kezelésére, nem lenne szabad, hogy ártson a harcsádnak. Előfordulhat, de talán másban kellene keresni az okokat.
2011. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

akkor nem tudom, a többi hal nagyon jól érzi magát én úgy látom. még él egyébként, le ül egy helyre, azt hittem el is pusztult, ki akartam venni, de elúszott. keresett másik helyet, most ott van és nem moccan. egyedül a szemén látom, mintha kicsit homályos lenne.

a vasfa színezi el még a vizet, már le is kellene egy részét cserélnem, mert elég sárga, de a gyógyszerezés miatt hétfőre marad. de az meg nem ártalmas rájuk, ha elszínezi a vizet a vasfa! az akvárium egyébként tiszta, csak hát sárga. és a telepítéskor mindent tettünk a vízbe, ami kellett. 2,5 hetes az akvárium.

2011. jan. 20. 12:10
 13/15 A kérdező kommentje:
hát most meg ott úszkál a hosszabb üvegfalon. hm.. de valami nincs vele rendben, látom rajta:(
2011. jan. 20. 12:31
 14/15 anonim ***** válasza:

Most benne van a gyógyszer?


Ha úgy látod hogy a gyógyszert nem bírja, akkor inkább tedd külön át egy vödörbe levegőztetővel, meg egy darab vasfával :/ Aztán majd vízcsere után vissza...talán...hát nem tudom.

2011. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

igen, hétfőn kapták meg az első adag gyógyszert, ma pedig a másodikat.

most is épp úszkál, de nagyon sokszor leül, és sikerült megfigyelnem, mintha a lélegzés is nehézkesen menne neki.


kb 5perccel ezelőtt vitte el bátyám a régi szűrőmet, mert kishalai születtek:S vödör pedig csak egy van, ami csak az övék, a többiben meg már volt vegyszer, abba nem teszem.

viszont van egy 80l-es aksim, majd lehozom a padlásról, és abba teszem bele. köszi a válaszokat!!!

2011. jan. 20. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!