Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények, növények. Mennyit...

Növények, növények. Mennyit és milyet?

Figyelt kérdés
Nos, sokat hallottam, hogy az akvaristák többsége a hangsúlyt a növényekre fekteti, elsődlegesen nekik rendezi be az akváriumot stb. Én viszont úgy voltam, hogy mindenem a halak, növény csak azért, mert kell a halaknak. Ám végül rájöttem, hogy nagyon is szép egy növényes akvárium és nagyon tetszik, ahogy a halak a növénynek között úszkálnak. Ezért szeretnék a 60 literes aksimba lehetőleg sok növényt. Még nincs világításom, mert tetővel együtt rendelésben van, valószínűleg ezen a héten lesz meg. Sajnos nem tudom a világítás hány wattos meg ilyenek... és azt sem tudom, hogy most milyen növényeim vannak. Állítólag van egy anubiasom, amit egy kőre kéne kötöznöm, mert én a földbe tettem, de egyébként meg a földben is jól érezhette magát: új leveleket, szárat hajtott a fény felé fordulva. Nagyon gyorsan nől! Azt szeretném kérdezni, hogy ha elevenszülő, betta, neonhalaim vannak és szeretnék még garnélákat algázni (meg mert szépek) milyen növényeket vegyek még? Kellenek ehhez feltétlen a világítás adatai?
2011. jan. 19. 18:16
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
A beépített világítások elég gyengék szoktak lenni, és nem lehet őket bővíteni, tehát a kevés fényt tűrő növények közül kell választanod. Ilyenek a Microsorum, a hólyagos vízikehely(ez elég nagyra nő 60 literhez), gömbalga, Bolbitis vízipáfrány. A garnélák miatt kéne valami mohát venned, de ha peched van a világításoddal, akkor nem fog megmaradni.
2011. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hátha tetőben van a gyári világítás attól sok sz*rt ne várj, inkább kevésbé fényigényes válassz!Anubias jó választás, van belőle pár fajta, esetleg világítás mellé gömbmoha!
2011. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerencsém van, mert ez nem gyári lesz :) a bolt vezetője (még a nevét is tudom) fogja összeszerelni. A csöveket pedig az eladó ajánlotta, valamilyen 5 sávos lesz külön olyan kék meg azt hiszem piros fényű is.
2011. jan. 19. 19:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Na, ehhez már lehet válogatni, igazából ha elég a világítás, akkor szinte csak ízlés kérdése. Persze vannak nagyon kényes növények, de azok ritkán fordulnak elő kereskedésben. Garnélát nem javaslok, bár megmaradnak, de szaporodni nem tudnak, és rossz nézni ahogy terrorizálják őket a mohó elevenszülők. Én is így tartottam őket, elegem lett, túladtam az összes halon. A kis rákok kivirultak, soha nem voltak még ennyire szépek és aktívak. Növényekre visszatérve, nálam űrtartalomra az akvárium felét teszik ki, hátul ugye a nagyranövők, előre egyre kisebbek, a maradék lyukak pedig mohával borítva.
2011. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ó. Értem. Pedig nagyon szeretnék garnélákat. Algázni is őket szemeltem ki. Ha nem garnélát akkor mit vegyek algázni? Mert egyébként szaporítani nem akarom.

Hú, akkor neked a talajon egy szem növénytelen hely sem lehet :D

2011. jan. 19. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:

De, még van, ez csak elmondva ilyen sok. Egyébként én kevés fénnyel "dolgozok", tehát a fajok száma is korlátozott, Platypusnak van durva növényese innen. Algázásra ő nagyon jó: [link]

A garnélák egyébként is csak korlátozotta üzemelnek :)

2011. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, néztem már a törpe szívóharcsát, de neki kell belerakni fát, nem? Nekem pedig az nem hiszem, hogy megoldható lenne. Nélkülözhetetlen a számára?

2011. jan. 19. 20:35
 8/12 Platypus ***** válasza:

Az amano és a sepregető garnéla elég nagy, hogy ne zaklassák a halak.


Ha van elég fény, akkor lehet válogatni. Az én kedvencem a Pogostemon helferi, nagyon szép alacsony növényke. A sallangos vízipáfrány is elég jó első próbálkozáshoz, idővel hajlamos túl nagyra nőni. A Cryptocoryne nevillii az árnyékosabb sarkokba való, a Cryptocoryne parva erősebb fénybe. A Microsorum "widelow" a sallangos leveleivel egy karakteres, viszonylag nagy növény ekkora helyre. Érdemes karácsony mohát beszerezni, elég erős fényen sokkal érdekesebb hajtásokat hoz, mint a jávai.

2011. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én simán kiraktam az ablak alá az akváriumot, mert nincs benne túl sok fény, ez nyitott akvárium mondjuk, így kicsi fény jön az ablakból is neki fölülről.

Na most ezt csak úgy mondtam, azt nem tudom minek, de az is fény, a növényeknek talán jobb mint a semmi.


Nekem abban van sok Red cherry garnéla, és azok eszik az algát, meg szaporodnak is de azok picik, 2miliméterestől egészen a 2centis méretig vannak kolóniák. Gyorsan szaporodnak, de csak akkor ha mini halakkal tartod. Pl nálam a legnagyobb hal az kb 3centis, ilyen pl az Endler guppy, vagy az Amanda lazac.


A 3cm-nél nagyobb halak mellé, viszont már tényleg csak az Amano, vagy legyező/sepregető garnéla jöhet szóba.

Az Amanó az nem tud szaporodni édesvízben, de sok kell belőle hogy algázzon is valamit... és ha ezt nézed, akkor drága.


Ezen kívül van a Sziámi algaevő nevezetű, nekem abból van kettő, de az köcsög, az előbb megeszi a rákkaját mint az algát..az algára rá se néz, pedig gyárilag algaevnek hívják.


Aztán van még a szokásos ancy, (ancicristus vagy mi a rendes neve) Ő egy elég lusta, de állítólag azért, mert éjjel van ébren, de szerintem az nem csinál semmit, csak a vasfán alszik.


Nálam a törpe szívóharcsa + almacsiga kombó vált be a legjobban algázásra (tudod az Oto... amit mutattak is).

Az a legjobb, pl 6db mondjuk ha nagyon algás az akid + 6db almacsiga, mert azok is csúsznak az üvegen belülről és lenyalják az algát, így együtt jó hatásfokkal dolgoznak. Persze az almacsiga néha el tud bújni a házába akár több napra is ha álmos vagy mittudomén, akkor azt se tudod meghalt e vagy él e vagy mi van :) Aztán gondol egyet és megint az üvegen mászik, meg a növényeket is tisztítja.

2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, a fa az nélkülözhetetlen. Miért megoldhatatlan? Kaphatóak teljesen kicsi darabok is olcsón, vagy megteszi egy fűzfa ága is, ha alaposan előkészíted. Nem a legtartósabb, de ingyen van. A nagyobb garnélákat nem ismerem, lehet, hogy ők már jobban éreznék magukat. Engem az zavart nagyon az együtt tartásban, hogy a mohó dögök kicsípkedték a garnélák "kezei" közül a falatokat, ők pedig hoppon maradtak. Persze lehet őket éjszaka etetni, éhen halni nem fognak, csak megfosztod magad attól az élménytől, hogy aktív állapotukban lásd őket.
2011. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!