Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények telepítése, plusz...

Növények telepítése, plusz levegőztető (pumpa) Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne ha élőnövényeket szeretnék rakni a halaknak akkor annak kell valami plusz?

Sódert vettem az akváriumba szépen előrefelé lejt ahogy olvastam meg mondták is nincs semmi más alatta. Tettem már bele növényt a hínárok szépen nőnek de van benne valami szép nagy virág de annak barnul a levele  mit tegyek? meg a plusz levegőztető (pumpa) annak csak este kell menni vagy az is menjen éjjel nappal mit a szűrő? Olvastam hogy az a plusz estére kell a növények végett a halaknak!?Világítás megy napi 12 órát! Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. okt. 2. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem elég a világításod. Hány watt?

Levegőztető menjen éjjel nappal, de ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt egyáltalán nem kell.

Növényeknek lehet adagolni CO2-t de annak csak akkor van értelme, ha sok a fény, mert a fényhez mérten veszik fel a szén-dioxidot is.

2011. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
20 vagy 30 wattos a neoncső pontossan nem tudom :S 55 literes az akvárium.a rendes levegőztető a szürő megy mindig.csak ez a másiknak is menni kell ez a pumpás izé ami habkövel tolja még a levegöt vagy az csak este menjen? köszi a válaszokat
2011. okt. 2. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég csak a szűrőnek menni, annak éjjel/nappal, de azt úgy kell rakni, hogy a kifújója felül legyen a vízszint magasságában, hogy kicsit fodrozza a víz felszínét, így jut elég oxigén a vízbe.


A levegőztető pumpa az nekem nincs egyáltalán.

A növények éjjel veszik fel az oxigént, ezért ha téged nem zavar, hogy éjjel zúg, akkor hagyhatod éjjelre.


Én biztos elfelejteném kapcsolgatni időben a dolgokat, nekem pl van egy "napi időkapcsolóra óra" a lámpát arra kötöttem rá. És így kapcsolódik magától, nem kell szarakodni vele.


A hínárok nagyon fényigényesek, majd kidöglenek azok is, csak várj vele 2 hónapot. A szép nagy virágod nem tudjuk miféle. Ha le tudod fotózni, akkor több eséllyel mondjuk meg. De valószínű annak is fény hiánya lehet.


Ha 60cm-s neoncsöved van, akkor az 18 Wattos.

Ha csak 45centis csöved van, akkor az csak 15 Wattos.


55 literbe kéne még egy cső, hát úgy 36 Watt legalább kéne összesen, ha azt akarod, hogy a fényigényesebb növények is megmaradjanak benne valamennyire :)

2011. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. okt. 5. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!