Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van ötletetek hogyan lehetne...

Van ötletetek hogyan lehetne feltuningolni a gyári világításomat?

Figyelt kérdés

Van egy 54 l-es szettem. Tetőbe beépítve egy 15w-os cső! A napokban telepakoltam növényekkel az aksit, és úgy gondolom ez a világítás kevés lesz nekik. Természetesen ebben a méretben nem lehet kapni nagyobb teljesítményű csövet.

Mitévő legyek?


2011. jan. 19. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Még pakolj bele fénycsövet, de kb 2fér bele nemsokkal több! szal ha viszont növényest akarsz akkor másik armatúra!
2011. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:

Üveglap a tetejére és egy ilyen lámpatest:

[link]

2011. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

én ilyet rakok bele pluszba

2011. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezekből is vehetsz. Nem kell hozzájuk semmi, csak egy kis alufólia artmatúrának.

2011. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

erre van szükséged:


36 Watt 6500K 41cm hosszú ez belefér a tetőbe?


[link]



Ha az előző nem fér bele, akkor ebből vegyél kettőt:

24Watt 6500K 32cm hosszú cső (ez már csak belefér)


[link]


Ezek a Dulux fénycsövek jók, csak kell mellé venni egy hozzávaló Helvar elektronikus fénycsőelőtét (ami meghajtja) az 5ezer Ft


Na, hát barátomnak ilyenek vannak bele hekkelve a tetőbe.

2011. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezekhez a Dulux fénycsövekhez még annyit fűznék hozzá...csak közben el kellett jönnöm a géptől, na szóval hogy a Tungsramban kell még hozzá


egy kis foglalat a végére

1 eres kábelból jó ha van 6 méter

és kell egy tápkábel amin van kapcsoló

(na ez így még kb 1000 Ft össz)


Aztán csavarboltban:

10db 4mm átmérőjű 4cm hosszú csavar + 10db anya + 20db alátét (ez talán 200 Ft körül van össz)


Na mindegy, hát így összeszerelni az egészet az drága,

de évek mulva ha kiég a cső és cserélni kell,

az már olcsó, mert maga a cső nem drága.


Barátomnak ezek a Dulux csövek nyomják és elég jól nőnek tőle a növények, de nő tőle a zöld alga is rendesen.

Hazudnék ha azt mondanám hogy nem :)



Ez olyan, hogy ha oda bedobok egy félig döglött növényt, az helyrejön és buborékozni kezd, lehet látni ahogy fotoszintetizál, ahogy nyomja magából az oxigént és mennek fel a buborékok, és a növény elkezd nőni mint a fene.


Ugyanezt a vízalatti neonoknál nem tapasztalom.


Nálam egy 30 literes nanoban van olyan hogy 4db 6wattos vízalatti neon (4x6watt=24 watt összesen)

Világos, meg szép, és nem is algásodik, tök jó, de hát nemtom, a növények annyira nem nőnek tőle. Inkább csak úgy vegetálnak, én ezt tapasztalom.


Nem akarlak lebeszélni róla, félre ne érts, csak annyit mondtam el, amit láttam otthon.


Aztán nyilván azt veszel amit akarsz..


A vízalatti neont pl könnyebb beépíteni, mert ahhoz nem kell trafó meg semmi, csak bedugod és világít, egyszerű és csak 1cm vékony így akár egy csomót be tudsz pakolni belőle egymás mellé, mert simán elfér.

2011. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat!
2011. jan. 20. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!