Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a szumik tulajdonsága?...

Mi a szumik tulajdonsága? Akinek van szumija az pls írjon loe nekem sok mindent róla. Pl:hogyan úsznak stb.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Élénk rajhalak, kötekedősek, csípkelődőek. Együtt úsznak és gyorsan, nagy úszástérre van szükségük. 150 literes akváriumban már gond nélkül tarthatóak nagyobb testű halakkal. Nem szabad túletetni őket.
2011. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Folyamatosan és gyorsan úszkálnak, kergetőznek, sunyin (lelapított hátúszóval) odalopakodnak a gyanútlan másikhoz és belecsípnek, aki ettől jól megijed, stb. szóval hosszú akv. kell. Állandóan éhesek, nálam a kedvencük a tubi, a szúnyoglárva és a spirulina (utóbbit több darabra szoktam törni, hogy tudjanak a cory-k is enni belőle), ebből 1-1 kisebb darabot felkapnak, de nem fér be a szájukba, úgyhogy csak úszkálnak vele ide-oda, miközben a többiek üldözik őket. :D Heti egy böjtnap mindig van, nincs is baj a gyomrukkal. Böjtnap után most elkezdtem gyógytápot adni nekik a biztonság kedvéért, azt nem csípik annyira, de éhesek. Cory-k amúgy lehet nem kellenek melléjük, mert a szumik is feleszik a lehulló kajákat, inkább a felszínre jönnek fel félénken.

Társítani nem egyszerű, a cory-kal jól elvan (bár az egyik foltos túl hosszú hátúszóját egy darabig kajának nézték, de azóta már nagyobb szinte mint ők, és nem merik piszkálni, még ha a kaját szedi el előlük, akkor sem). Dániókkal (nem a fátyolos verzióval) érdemes tartani (min. 100 l-ben minden esetben), ők fenn úszkálnak és gyorsak. Még van 3 tányércsiga mellettük (3 kül. méret), és a gombostűfejnyit sem bántották.

Hőm-tet nem szoktam 24 fok fölé, és 22 alá vinni, úgy vettem észre, hogy ezen érzik a legjobban magukat. Ami kell még a jó közérzetükhöz: heti 10-15% pihentetett (24 órás) csapvizes vízcsere (itteni csapvízben tartotta a boltos is), én sózok is (2-3kk/10l), jódozottal és kősóval is. Eddig nem voltak betegek ("kopp-kopp") nálunk. A vízcserét mindig félhomályban csinálom este, mert könnyen beidegesednének, de így a sötétben nyugodtak maradnak. Ja, és a szűrőnek is mennie kell folyamatosan a levegőztetővel.

Bocsi, h hosszú lett, belemelegedtem, nagyon jó fej kis halacskák :)

2011. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi hát én 40l-eresbe tartom őket :( Az nagyon nagy baj?Majd idővel fogunk venni nagyobb aksit 100 L-ereset de a szumiaim párba vannak és nem csipkedik eggyik társukat sem.
2011. jan. 21. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem csoportban vannak biztos hogy stresszesebbek, és vagy agresszívabbak, vagy félénkebbek lesznek a szokásostól. 40 l-re viszont nem lenne jó még betenni 4-6-8-at melléjük, a nagyobb akvárium lenne a legjobb rövid időn belül, vagy esetleg visszavinni, vagy elajándékozni őket, mert lehet, hogy most nem látni rajtuk, hogy nagyon rosszul lennének, de lehet nemsokára elpusztulnak. Ha elkezdenek bujkálni, félrevonulni feltűnően, akkor már gyanakodhatsz, hogy nemsokára feladják a harcot.

Akvarista.hu-n sokat tudsz olvasni róluk a külön nekik indított részben.

(A nagyobb akváriumot olcsóbban megúszhatod, ha csináltatod ebben jártas üvegessel, én is így szereztem egy újat nagyon jó áron. Meg így szabadabban választhatsz szűrőt, világítást, stb. - csak tippnek írtam, ha anyagi okok miatt késik a 100-as.)

(2. válaszoló voltam)

2011. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy most kikkel vannak együtt? Mert a lassú, békés, nagyobb uszonyú halakat lehet bántják majd (1-2 helyen olvastam, hogy nem lett nagyobb baj bettával, guppikkal vagy gurámikkal, de nem ez a jellemző). Ha meglesz a 100-as, és megmaradnak a szumik, és bővíted is a csoportot, nézz majd alaposan utána hogy kiket érdemes még áttenned melléjük. (Ha keresel még az alapirodalmakat is meg lehet találni a neten.)

(2.)

2011. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!