Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sziklát tehetek az...

Milyen sziklát tehetek az akváriumomba?

Figyelt kérdés
Szeretnék szikla dekorációt a koi vitorlásaimnak, viszont állatkereskedésekben valami veszett drágán adják a sziklákat, többet költenék rá mint eddig az egész akváriumra. Viszont láttam hogy virágboltokban szép dekorköveket lehet venni virágágyásokba, viszont milyen követ tehetek be úgy hogy ne változtasson a keménységen meg a savasságon? Úgy értem pl hogy andezit vagy bazalt vagy ilyenek...üzletben való azonosítás nem gond mert némileg jártas vagyok ilyen kátrányismeretből, csak épp nem akvarisztika mellett tanították :-)
2011. jan. 20. 21:52
 1/4 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
0%

Nekünk pókunk van. Annak az erdőből szedtünk köveket.

Vagy vannak ilyen kis üvegből kristályszerű kövecskék.

2011. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit példának felhoztál teljesen jó, a lényeg csak az, hogy ne legyen mésztartalmuk. Ezt egy egyszerű ecetes vagy sósavas teszttel ellenőrizheted, ugyebár ha pezseg, akkor meszes. Kicsit talán hülyének néznek majd, de szerintem megengedik :)
2011. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
100%
Az erdőben termő kristályszerű kövecskék kalcitból vannak, nem alkalmasak akváriumba. A bazalt és az andezit tökéletes, tüzép telepen lehet venni. Kertészeti dekorkövet én még csak meszeset láttam. Alapvető igazság, hogy ha egy kő világos, akkor gyanakodni kell rá. Mészkő, dolomit, homokkő, márvány kizárva. Bazalt, andezit, gránit mehet.
2011. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fekete bazalt az jó meg szép is :)
2011. jan. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!