Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem halakat az akváriumomba...

Vettem halakat az akváriumomba, persze vártam előtte 2hetet, be lett állítva minden, ma hoztam őket, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
10 neon,10 guppi ,1 db fiú betta,és még két fajta aminek nem jegyeztem meg a nevét.. Az egyik szürke és lapos és 2 feka csík van mindkét oldalán(piranha szerű xd) ,a másik meg aranyszínű,mint egy aranyhal csak miniben,És láttam ,hogy az aranszínű halacskának meg van tépkedve a hátsó uszonya..melyik tette?:(
2011. szept. 25. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a probléma, hogy utánajárás nélkül vásárolsz mindenféle halat össze-vissza, és fogalmad sincs róla, melyikeket lehet együtt tartani és melyikeket nem...
2011. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igenis utánajártam,2könyvet olvastam ki,+ ujságokat,fél éve akartam halakat,de épp ezért nem akartam egyből megvenni őket... Köszönöm az okos hozzászólást..
2011. szept. 25. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:
pfff... hagyd mér szegényt. én is vettem egyszer halat barátnőmnek guppik és neonhalak mellé. megkérdeztem az eladó csávót, hogy melyikkel lehetne összetenni őket, aztán olyat adott, ami felzabálta az összes guppit.
2011. szept. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló arra értette, hogy nem tudod a halaid nevét. Nézz utána a neveiknek, és akkor meg fogjuk tudni mondani. Mekkora akváriumban vannak?

Egyébként lehet, hogy nem kellett volna egyszerre betenni őket, ez így nagy sokk a víznek.

Nálam a betta volt a hunyó, majd' mindegyik vörösneonnak megtépkedte az uszonyát, amikor kivettem, mindnek visszanőtt :)

2011. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

az aranyszínű platti.

Egyébként igen,a betta lesz a hunyó,látom hogy kergeti a kishalakat,de most hirtelen nincs egy másik aksim..mit csináljak?

2011. szept. 25. 15:12
 6/12 Falun ***** válasza:

Mekkora az akváriumod?

Milyen a felszerelés (szőrő, talaj, növények, stb)


Lehet hogy kicsi az aksi, az uszonytépésért lehet hogy a betta felelős, de nekem már guppi is csinált ilyet...


(az a fekete csíkos lapos hal talán vitorláshal....)


linkelj képet!

2011. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vagy szumátrai díszmárna. az meg a bettát és a guppikat fogja lerendezni.

Ám a betta el szokott lenni a plattival, de vannak kivételek.

A neon sem illik bele a képbe, hideg vizet szereti.


Vagy csak bekamultad nekünk, vagy nagyon rossz helyen olvastál utána a halaknak!

2011. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Biztos hogy a fiú betta tette, a többi az nem bántja egymást azt célszerű lenne elkülöníteni egy másik akváriumba, de ha nincs másik akkor inkább vidd vissza az állatboltba.
2011. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de inkább kérdezd meg az eladótól hogy milyen hal a másik kettő és akkor biztos hogy okosabbal leszünk :D
2011. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És tényleg mérd le az akváriumod, gyanítom, hogy kicsi lesz...
2011. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!