Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Páncélos harcsa kilyukadt....

Páncélos harcsa kilyukadt. Túlélheti?

Figyelt kérdés

Az egyik foltos páncélos harcsán ma vettem észre hogy egy lyuk van a hasán. Nem evett, nem úszkált, csak levegőért úszott fel, akkor vettem észre a lyukat. Mi történhetett vele? Lehetséges hogy a dekoráció megsértette? Vagy valami betegség?


96 literes az akvárium, az aljzat kb 1 cm-es kavicsokból áll, amik nem hegyesek, viszont van néhány csigaház aminek vannak hegyes részei.

[link]


Képek a halról:

[link]

[link]


2011. jan. 22. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem betegség.
2011. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát a kép nem igazán kivehető. Nem tudsz éleset csinálni róla? Pl. ne fényképezd olyan közelről, vagy kapcsold be a makro funkciót.

Nem hiszem, hogy betegségről lenne szó, inkább sérülés. Vagy egy másik hal, vagy valami tárgy, pl. az általad említett csigaház. Én amúgy se tenném azt bele, mivel tényleg elég hegyesnek tűnik. Nem sok jövőt jósolok szegénykének, de vitaminozással és megfelelő vízparaméterekkel talán meggyógyul. Csak figyelj oda mindenképp, hogy a sérülés könnyen elfertőződik, halpenész keletkezhet rajta.

[link]

Itt mindenképp olvasgass, hátha találsz megfelelő kezelést neki, de a vitaminozást mindenképp ajánlanám.

2011. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jé, ilyet még nem láttam


Szerintem is inkább lehorzsolta, talán túl gyorsan úszott és felnyársalta magát, nem tudom.

2011. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
ha egyik napról a másikra ilyen nagy seb lett rajta akkor ez csak sérülés lehet .a csigaházat szed ki .ha nagyon vissza akarod rakni csiszold le a hegyes végeit
2011. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gfero ***** válasza:
szed ki a halat és csinálj neki egy parakilles kezelést de kicsi a valószínűsége hogy megmarad
2011. jan. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kiszedtem, de sajnos elpusztult. :(

Valószínűleg friss seb volt, mert tegnap este még úszkált, meg turkált.

Kb fél éve van meg ez az akvárium, a dekorációt már az előző aksikban is használtam, semmi probléma nem volt. De ebből tanultam, semmi hegyeset nem teszek be az akváriumba.


Köszönöm a válaszaitokat!

2011. jan. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!