Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta és kis guppik. Lehet,...

Betta és kis guppik. Lehet, hogy alacsony a hőmérséklet? Ki kéne szednem a morzsákat?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne.

Első, hogy van egy bettám neonokkal, elevenszülőkkel 25°C-on. Azt mondják, hogy ha lelassul a bettám és nem aktív akkor baj van. Nos, az én bettám se nem lassú, se nem aktív. Úgy értem úszkál mindig, ide-oda, de pl. egy kicsit amolyan "lassú felfogású". Nagyon nyugodt. Ha dobok be neki kaját, és nem pont az orra elé észre se veszi. Meg ha elúszik mellette akkor sem. Csak akkor ha az orra fölé,elé dobom. Illetve nem fél a halhálótól, ha rögötn belerakom a kezemet az aksiba és feléje megyke nem úszik el stb. Ez lehet annak az oka, hogy alacsony a hőmérséklet? Vagy ingadozik? (automata fűtőm van, a maximum hőmérskklet-ingadozás 1-2°C

A másik, hogy 2 kis guppim van külön aksiban. Morzsoltam nekik lemezeset enni, először nem vették észre ezért beszórtam jó sokat, eszegettek, de megmaradt halkaja lemerült. Kiszedjem? Vagy megeszik majd később? Ha kiszedem az nem stressz nekik? Hogy nyúkálok az aksiba?


2011. jan. 22. 21:36
 1/6 anonim válasza:
tegyél a bettának egy tükröt szorosan az akvárium mellé naponta párszor, hadd harcoljon:) A víz nem hideg, pont jó. Csak annyi kaját adj amennyit meg is esznek, mert hamar koszos lesz a víz.
2011. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az aksi két oldalsó oldala tükrös :) mindig ott nézegeti magát.

de akkor kiszedjem a kicsiktől a lesüllyedt szemeket?

2011. jan. 22. 21:57
 3/6 gfero ***** válasza:
ki kel szedni mert nagyon el fogja szennyezni a vizet és a halaid rövid időn belül elpusztulnak
2011. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
mégis hogy szedjem ki?
2011. jan. 22. 22:29
 5/6 A kérdező kommentje:
csak pici morzsák
2011. jan. 22. 22:30
 6/6 Brigi ^^ ***** válasza:
talajporszívóval...
2011. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!