Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen arányban növeli az...

Milyen arányban növeli az alacsony hőmérséklet a gép teljesítményét?

Figyelt kérdés
Gondolom minnél jobb hűtése van a gépnek ,annál jobb a teljesítmény.Nemrég vettem egy új ventillárot ,használatával 15 fokos hőmérsékletet érek el.Ez befolyásolja a játékok teljesítményét is ?
2011. szept. 8. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a procit szobahőmérsékleten tartsd (20-30C), és akkor lesz neki a legjobb.
2011. szept. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb hő = kisebb processzorterhelés, kisebb fogyasztás
2011. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Gondolom minnél jobb hűtése van a gépnek ,annál jobb a teljesítmény"


Ezt rosszul gondolod. Attól, hogy alacsonyabb hőfokon üzemel egy processzor, semmivel sem fog több műveletet elvégezni egy ciklus alatt. Viszont magának a hardware-nek nem tesz jót, ha nem a gyártó által megadott hőmérsékleti körülmények között üzemel.

2011. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
AZ alacsony hőmérséklet nem a teljesítményt növeli, hanem a stabilitást és az élettartamot.
2011. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TibiMc válasza:
az én processorom 57 fokon fut általában egy kis 2.20 Ghz inteles processor.Én úgy vettem észre ha ezt a határt túllépi akkor belassul de ha lejjebb megy az 57 foknál akkor is ugyan ez a reakció szóval utána kell nézni hogy mi is a megfelelő a processorodnak.
2011. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

TibiMc:


Nem úgy van az.

Ha magas hőmérsékleten belassul az attól van hogy az újabb CPU-k magas hőmérsékleten erősen visszaveszik az órajelüket, hővédelem. De ez nem 57 fok fölött következik be, ahhoz sokkal magasabb hőmérséklet kell.

Attól meg semmiképpen nem lassulhat hogy hűvösebb, egy CPU-nak annál jobb minél hűvösebb.


Arról hallottál már hogy a tuning bajnokságokon folyékony nitrogénnel hűtik a CPU-t? Ami egy "kicsit" hideg... És így érnek el vele brutálisan magas órajeleket.

2011. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TibiMc válasza:
2.20 Ghz Intel Celeron processorom van jelenleg a gépbe.És hihetetlen lényegesen hozzáértő emberek számára de ez sajnos így van.Nekem ezeket a jelenségeket produkálja a processorom.És igen hallottam már róla Hogy szép eredményeket érnek el.Pont múltkor néztem neten hogy egy 2Ghz processort Felhúztak így 4000ig.
2011. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!