Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mekkorát lenne...

Szerintetek mekkorát lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés
van most egy negyven literes akvim. valószinű hogy kaphatok nemsokára vagyis pár hónap mulva nagyobbat, de nemtudom mekkorát lenne érdemes venni, ugy érzem hogy a mostani nagyon kicsi, nem lehet annyira szépen bennöövényesíteni és nem fér benne el sok hal. szeintetek mekkorát lenne érdemes venni? és a mostani szűrő illetve fűtő megfelelne bele? és ezt olcsón hogy tudnám beszeerezni?
2011. jan. 23. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Olcsón nem tudom.De érdemes 150-200L-eset venni mert az már egy igazi szép akváriumot lehet belőle faragni.De attól függ hogy mennyi rá a pénz.Nekem még csak 40Les de meg vagyok elégedve de hamarosan kapok egy másikat.
2011. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát..ez így nehéz kérdés hogy mekkorát érdemes venni. Mi most egy 260litereset szereztünk a 80as mellé, de ez hely és egyéb ok függvénye. De én ugy gondolom hogy egy 100-200l közötti akváriumot már nagyon szépen be lehet rendezni és halakkal feltölteni. Ahonnan pedig be tudod szerezni: www.akvarista.hu Használt akváriumok de egy 200lityósat ha kifogod akár pár 1000ft-ért elhozhatsz. Ezen kívül mindenféle alkatrészt megtalálsz ott olcsón. Sok szerencsét. JHa a 40lityós akváriumhoz való berendezések nem lesznek elegek már egy 60-70l-eshez sem, maximum kiegészítésnek.

Nick

2011. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat.
2011. jan. 23. 19:44
 4/10 symmer ***** válasza:
hát ha komolyan cuccolod 400L
2011. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem egy 120- 160 litereset érdemes beszerezni, esetleg egy 200 litereset. Ha úgy érzed, hogy a 40 literes kicsi, vedd meg a lehető legnagyobbat, és akkor az sokáig jó lesz.

Szerintem vegyél egy szettet. Az éri meg legjobban.

2011. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szia.

köszi a választ.

2011. jan. 23. 20:01
 7/10 Doruss ***** válasza:

Szerintem mindenképen szettet kéne venned, lehet, hogy egyszerre drágának tűnik, de olcsóbb, mintha minden technikai berendezést egyenként vennél meg. Amúgy én a helyedbe 100-150 litereset vennék, esetleg, ha van elég pénz, hely meg türelem, akkor nagyobbat.

Sok szerencsét! :)

2011. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen kösziii:)
2011. jan. 23. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A barátomnak volt egy 100x50x50-es (250Liter), de abba annyi vödör víz kellett, hogy fél napig csak a szoba és a fürdőszoba közt rohangáltam, ráadásul ronda is volt, mert nem tudtam elég növényt beletenni, hogy valahogy kinézzen.. Később ettől megszabadultunk.


Aztán vettem egy 100x30x30-ast (90liter) használtan 8 ezerért, hát még az is bazi nagy, de azért azt már könnyebb takarítani. Szóval nekem ennél nagyobb nem is kéne, ez bőven jó.


Ez is 1 méter hosszú, így ugyanúgy tudnak benne úszni a kishalak nagy távokat, de jóval kevesebb víz kell bele, ami nem egy hátrány.


Szóval ez ilyen:

[link]



A kis szűrő azért nem jó, mert akkor az akvárium másik vége algás lesz, tehát az a fele ahova már nem jut elég szűrés.


Szerintem a 40 literesbe van neked olyan 250 liter/órás

viszont ebbe a nagyba 4-500 liter/órás szűrő kell nagyjából.

2011. jan. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi. akkor veszünk hozzá másikat ezt meg megtartjuk garnélásnak vagy nemtudom minek.
2011. jan. 24. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!