Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meghalt az egyik kockás...

Meghalt az egyik kockás bölcsőszájú halacskám, mért?

Figyelt kérdés

A vadonba azt mondták, hogy a sima csapvíz jó neki, hát mondjuk a díszhalon nem azt írják:


[link]


30 literbe raktam, de még picik.

24 fok van (a hőmérséklet jó) Az akváriumba használt vizet raktam (a másik akváriumból szedtem ki) és öntöttem mellé 1/3 liter ioncserélt vizet hogy lágyabb legyen a víz. Van benne szűrő, lámpa, növény.

Tőzegen nem szűrtem át a vizet, de mivel a Vadonban is átlátszó vízben volt így gondoltam az talán nem nagy gond.


Az a furcsa, hogy a párja az meg jól van, sokat mozog és szépen kiszínesedett. Élénk kockás lett.

Van mellette még 2db pinokkió garnéla, azok is jól vannak.


Most azt nem tudom, hogy én rontottam el valamit, vagy beteg volt a hal. Elég drága 1200 Ft :/


Egy párt kértem, de lehet hogy két hím volt azt nem tudom, de nem veszekedtek, csak az egyik reggelre meghalt.

A másik meg teljesen egészségesnek néz ki. Ezért furcsa.


2011. jan. 24. 09:08
 1/5 gfero ***** válasza:
lehet hogy ez az egyed gyengébb volt és sokkot kapott amikor a szállítóvízből ami ahogy mondod csapvíz volt tehát a keménysége meg a ph értéke sókkal magasabb volt mint a te vized .előtte 1-1.5 órán keresztül kevés víz hozzáadásával az akváriumból a szállítózacskóba el lehet kerülni a sokkhatást .de az is lehetséges hogy útközben megfázott
2011. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, kár érte. Mivel a másik hal jól van, talán csak vele lehetett a baj. Viszont nagyon kényes hal, talán kicsit sok volt a nitrát a használt vízben. A stresszel együtt ez már elég lehetett neki. Szerintem cserélj gyakrabban vizet és próbáld kicsit savanyítani, más ötleten nincs.

2011. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is igaz, amit gfero mond, ha nagyon eltértek az otthoni vized paraméterei a vadon-tól, az is probléma lehet.

A másik, hogy beszéltem most egy tenyésztővel, aki elmondta, hogy az ilyan lágyvizi halak legalább fele attól pusztul el, hogy behozzák külföldről, a kereskedésekben pedig szokatás nélkül csapvízbe kerülnek. Amit mondtam (személyesen), a hal amit most veszek is import, a srác egy hónap alatt szokatta be őket, pedig nem is annyira érzékenyek a keménységre.

2011. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ennek a halnak elég széles a tűrőképessége vízkeménység terén, a felső értéke 15NK, én konkrétan 16 NK-t szoktam mérni BP belvárosban, tehát némileg csücskösen, de igaz, hogy elvannak némelyik budapesti csapvízben. A vadon nincs messze tőlünk, szerintem náluk is a mi, 15-18 NK közötti vizünk van. Na most te fogtad ezeket a halakat, hazavitted és ha hasonló volt az alapvized, akkor az ioncserélttől olyan 12 Nk-s vízbe raktad. Ez a különbség van olyan sokkhatás, hogy elvigyen egy szállítástól és bolti léttől megviselt halat. Ha ennyit akarsz változtatni a vízparamétereken, akkor azt fokozatosan kéne csinálni.
2011. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, jó, akkor kiszedek a vízből 20%-ot, és rakok bele állott csapvizet, aztán figyelgetem a halat, hogy mit szól hozzá.
2011. jan. 24. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!