Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrőben lévő szivacsot...

A szűrőben lévő szivacsot mivel hogyan és milyen időközönként kell tisztítani? Vízcserét hogyan kell csinálni? (nyilván nem rögtön a csapvizet teszem az akváriumba).

Figyelt kérdés
A növényeknek szükségük van e valami különleges gondoskodásra, ha nincs föld csak kő az akv. -ban?
2009. febr. 4. 21:27
 1/3 anonim válasza:
Szia nekem 100 l-es akváriumom van és én hetente 1x sima vízben alaposan kimosom a szűrőt és a szivacsot. (folyó langyos víz alatt kicsit undi de megéri). Én símán teszem bele a vizet mindig pótolom de nekem elég fél évente cserélnem a vizet.A növényeknek nem nagy az igényük de a csigákkal vigyázz hamar elszaporodnak és lerágják a növényt. Nekem ezek a tapasztalataim, hátha még más is ír valami okosat:)
2009. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szivacsot én hetente tisztitom sima langyos csapvizzel. A vizet attól függ mekkora az akváriumod (az enyém 60les) havonta (ha nagyobb elég ritkábban)Ha veszel vizkezelőket akkor kicserélheted az egészet, mert vannak olyan vizkezelők ami 5perc után már beleteheted a halakat. Ha nem akarsz ilyeneket venni akkor csak a viz negyedét cseréld ki úgy is jó. A növényeknek nem kötelező a föld ha veszel növénytápot az is jó.
2009. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! nálam kéthetente van tisztítva a szivacs, meleg vízzel! de azt észreveszed, ha már nem nyomja a vizet! ügyelj arra h tisztításkor vegyszert ne használj és havonta, kéthavonta teljes egészében szedd szét a szűrőt és minden porcikáját öblítsd át!ha teljes vízcserét végzel a növényeknek vágd vissza a gyökereit egy picit! tisztítsd meg az elhalt, barna levelektől! használhatsz növénytápsót vagy tablettát! természetesen a halakra ártalmatlan! :)
2009. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!