Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem volt elég állott víz....

Nem volt elég állott víz. Illetve parakill árt, ha a halak nem betegek?

Figyelt kérdés

Nos, megtörtént életem első talajporszívózása, sietve. Öntöttem vissza a vizet, de nincs meg a mennyiség amely pótolná a leszívottat. Raktam lavórba új viezt. Várjak holnapig és aztán töltsem meg? Most rakjak bele a régiből?

Illetve még1 kérdés: a parakill árt a halaknak, ha nem betegek? Mert a biztonság kedvéért kezelném őket.


2011. jan. 25. 18:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
vigyek a vízből oda?
2011. jan. 25. 19:17
 12/14 anonim ***** válasza:
Kösz a helyesbítést,megelőzésre fél adag a helyes.De tudomásom szerint ártani tényleg nem árt.Már én is csináltam minden gond nélkül.
2011. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Platypus ***** válasza:
66%
Ha a halaid nem betegek, de te parakillt használsz, akkor megtizedeled a hasznos és a semleges baktériumokat. Ezzel egyrészt nem lesz, ami lebontsa a vízből az ammóniát és a többit, másrész a felszabadult életteret kórokozók is elfoglalhatják, és már kész is egy új betegség. Az akvárium vizében rengeteg olyan mikroorganizmus él, amik alapból ártalmatlanok, de bizonyos feltételek mellett gondot okoznak. Ilyen például sok gombás fertőzés és a hasvízkór is. Egy indokolatlan kezelés ráadásul stresszeli a halaidat, amitől könnyebben megbetegszenek.
2011. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 gfero ***** válasza:
igen valami nagyon tiszta befőttesüvegbe tegyél 1-2dl vizet és azt vidd el ,de ebbe az árban megmondják az összes paramétereket
2011. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!