Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 literbe 2x30 watt milyen...

160 literbe 2x30 watt milyen erősnek számít?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a minimális világítás ekkora akváriumhoz. A kevésbé igényes fajok nagyon jól ellesznek vele, de komolyabbakhoz sajnos kevés.
2011. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hogy tudnám cserélni, ha egy műanyag, alap tetőben van?
2011. jan. 25. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Cserélni nem hiszem, hogy tudod, mivel olyan előtéttel szokták adni őket, amekkora a cső. Ilyenkor jön az eszkábálás, valahogy bele kell operálni a plusz előtéteket és foglalatokat a tetőbe. Használhatsz esetleg ilyeneket is: [link]

Ezeket nem kell szerelni, így ahogy vannak világítanak, de ahogy látod, a lehetőségeik erősen korlátozottak.

2011. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Látom ebből 15w a maximum.

Akkor ebből 4 vagy annál több kell?

Az a helyzet hogy ezeket a watt számításokat nem igazán értem, hogy mennyi vízre mennyi kell.

2011. jan. 25. 21:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elosztod a 60 wattot 160 literrel és kijön 0,375 watt/liter. A gyenge fény 0,3 a közepes 0,5 az erős 0,75 az intenzív 1 vagy nagyobb. Ez csak körülbelüli meghatározás, de kezdetnek nem rossz. Itt egy jobb és pontosabb számítási módszer:

[link]

Először nézd ki mondjuk diszhal.info -n a tartani kívánt növényeket, és azok szükségleteihez válassz fénycsöveket. Ha csak kicsit akarsz erősíteni rajta, akkor az általam linkelt csövek jók lehetnek. De ha komolyan szeretnél növényezni, akkor jobb tulajdonságú fénycsöveket tudsz vásárolni, azokat sem túl nehéz beszerelni, főleg ha hozzáértőtől segítséget is kérsz.

2011. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Murr!

Gyakran böngészem Nigro blogját, de ezt a cikket valahogy még sosem vettem észre!

Köszi a sok segítséget és a gyors válaszokat!

2011. jan. 25. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit. Én is csak egy link alapján találtam meg, itt mutatta valaki.
2011. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűen műgyantával kompletten beleragasztassz egy ilyet:

[link]

2011. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy kevés a fény, hát attól függ mennyire magas az akvárium.
2011. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!