Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Olyan a víz...

Rumcájsz kérdése:

Mi lehet a baj? Olyan a víz mintha poros lenne ez mitől van vagy mi ez? Hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

két dolog lehet

1 vagy nem mostad ki megfelelően a kavicsot

2 vagy elterjedt az infuzora papucsállatka (ami alapból is van a vízben, de nagy fényre elterjed) attól fehér a víz, második esetben 1 nap sötétítés, szal kapcsold le a lámpát, és másnapra letisztul

2011. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél ez a probléma mostanában?

Infuzória az oka, ez egy egysejtű, a csapvízben is megtalálható, de mivel fényben és meleg vízben szaporodik, ha belekerül az akváriumba akkor ez fog történni.

Megszüntetés: lekapcsolod a világítást, nem etetsz pár napig (ha vannak benne halak), le is takarhatod az akváriumot pl. egy pléddel, szűrő és levegőztető menjen maximumon, mert sötétben a növények is oxigént használnak. Így nem fognak szaporodni, a halak megeszik őket, a szűrőben lévő bacik pedig segítenek kitisztítani.

2011. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első: 1 nap alatt nem fog letisztulni. Kell neki legalább 3-4 nap, de nekünk pl. a 300 literes az kicsit több, mint 1 hét alatt tisztult le. Persze akkor már adtunk a halaknak enni pár nap után, mivel sokáig nem jó őket éheztetni. De vigyázni kell a túletetéssel, ilyenkor főleg.
2011. jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, ja, lehet, h nem egy nap, nem tudom.


Nálam van egy 30 literes hordó és abba rakom félre a vizet állni, abba pedig nincs lámpa. Aztán így pár napot végülis szokott benne állni a víz.


Mondjuk ehhez képest van olyan akváriumom ami nem tiszta,

de ott azért, mert nem bírtam kimosni a kavicsot. Fekete apró bazalt, azt ahogy mosod úgy törik porrá, és ha totál kimosnám a végén el is fogyna. Átmostam kb 50x, aztán 1 óra után megúntam. Le tud ülepedni, szóval ha nem bántom 2 nap alatt letisztul, meg a szűrő beszívja az apróbb részecskéket, de ha össze-vissza nyúlkálok benne megint porfelhő lesz. Szóval ez is előfordul :)

2011. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!