Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől gömbölyödött ki az...

Mitől gömbölyödött ki az aimonierim?

Figyelt kérdés

A méretéből ítélve még fiatal (kb. három centis+farokúszó), ezért feltételezem, hogy még nem ivarérett. Normálisan és fürgén mozog, tapad az üvegre, eszik, csak gömbölyű a pocakja, mint ahogy pl. guppiknál láttam. Azt olvastam, hogy az aimonierik akváriumi szaporításáról nincsenek infók (diszhal.info).


Mi lehet/ett a baja? Talán valami emésztési probléma?


2011. jan. 26. 20:42
 1/4 Platypus ***** válasza:

A halad még nagyon fiatal, nem lehet ikrás. A szaporításukról annyit, hogy létezik egy csomó halvány színű tenyészváltozata, tehát csak nem kerestél elég alaposan :)

Emésztési probléma könnyen lehet, az algaevők érzékenyek a hasukra. Van fa az akváriumban és eteted-e külön?

2011. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az akváriumomban egyelőre nincs fa, mert ez a hal csak két hete került hozzám, és a meglévő berendezéshez/elrendezéshez megfelelő méretű vasfát még nem sikerült szereznem. Vagy nem is muszáj vasfa? Másmilyen fa megfelelne? Milyen???


Külön nem etetem, mert nekem úgy tűnik, elég alga van. Nem jól teszem?

2011. jan. 27. 13:12
 3/4 Platypus ***** válasza:
Bármilyen fa megfelel. Halasnál is többfélét vehetsz, de használhatsz szőlőtőkét vagy gyümölcsfaágat is. Az algaevőknek szüksége van egy kevés farostra az egészséges emésztéshez. És időnként normális növényi táplálékra is. A tiédnek előbb meggyógyulnia kéne, utána adhatsz neki hetente 1x forrázott zöldséget, felnőtt korában gyakrabban.
2011. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Akkor előbb megvárom, hogy meggyógyuljon.

A gyümölcsfaág jó ötlet, abból úgyis van nálunk - vagy a környéken - elég. :)

2011. jan. 27. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!