Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Prevenció a halaknál?

Prevenció a halaknál?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a fajta összes igényét kielégítjük, és oda figyelünk, hogy ne vigyünk be be fertőzést az akváriumba, stb, tehetünk még valamit a halaink egészségéért pluszban? Van hal Béres csepp? :D
2011. jan. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van halvitamin (Sera Fishtamin), de szerintem mindig adagolni kicsit drága lenne. Jó minőségű, változatos eledelekkel szerintem ugyanúgy megkapják a megfelelő tápanyagokat és szépen fognak fejlődni.
2011. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizony, változatos, nyers eleség, megfelelő hőmérséklet, hely és szűrés, stresszmentes akvárium. Más nem kell.
2011. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
64%
igen a víz minőségét rendben tartsuk ,jó minőségű tápokkal vegyünk,ne telepítsük túl az aksit ,ne etesd túl.az aksit ne rakjuk olyan helyre ahol folyamatosan stressznek vannak kitéve
2011. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de azt honnan tudod, hogy az összes igényét kielégítetted e? Lehet az lenne az igénye, hogy egy nagy folyóban ússzon :) most csak mondtam valamit.
2011. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A többiek jól megmondták, még egy dolgot tennék hozzá: stabil baktériumflóra. Az akváriumban élő hasznos meg semleges mikrobák kitöltik az olyan életteret, amit amúgy a kórokozók is kihasználhatnának. Ha rendszeresen kiöljük a bacikat akár vegyszerrel, akár helytelen takarítási szokásokkal, akkor lehetőséget adunk a potenciális kórokozóknak elszaporodni. Ezért is ártalmas metilinkéket locsolni a vízcserékhez.
2011. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!